https://www.traditionrolex.com/18
Ceny pečiva jdou dolů
  

Ceny pečiva jdou dolů


Velký růst cen potravin typický pro konec roku 2007 je nenávratně pryč. Ceny pečiva, ale i ostatních komodit klesají. Nejnovější vývoj cen zemědělských produktů ukazuje, že výraznější zdražování se v nejbližších měsících rozhodně nechystá. Rohlík za 70 haléřů, který nabízejí některé domácí supermarkety, bude zřejmě dál velkým hitem.
Agrární komora ČR a ČSU v červenci oznámily také odhady letošní sklizně pšenice. Podle aktuálních výsledků se očekává asi o 15% slabší než loni a pokles se čeká také v celé EU. Obecně platí, že cca. před rokem přitom čeští agrárníci a farmáři inkasovali za tunu obilí jednou tolik než teď. Šéf komory Jan Veleba tehdy uvedl, že ceny agrárních komodit se konečně dostaly na tu správnou úroveň. Jenže tam dlouho nevydržely – jejich růst totiž nebyl "přirozený". Zemědělské komodity se svezly na předkrizové bublině spolu s ropou a dalšími neagrárními komoditami. Jejich ceny celosvětově vystřelily na dvojnásobek. O to větší teď zemědělci zažívají pád. (zdroj idnes)


Zaujal vás článek?   


Autor: redakceV diskusi zatím není žádný příspěvek. Buďte první!

Nový příspěvek do diskuseKatalog firem,
produktů a služeb

Místo pro Vaše odkazy. V případě splnění registračních podmínek zdarma zveřejníme.

Vyhledávání Nová registrace

Newsletter

Chcete zůstat v obraze? Připojte se k naší komunitě profesionálů. Objednejte si zasílání nejaktuálnějších příspěvků mailem.

Přihlásit k odběru
Podnikatelský svaz pekařů a cukrářů
TEN ART, spol. s r.o.
Vyzkoušej Ekonomický Software DUNA
Výstaviště České Budějovice a.s.
MODERNÍ TECHNOLOGIE PRO POTRAVINÁŘSKÝ PRŮMYSL IV
Futurpol - dodáváme a servisujeme ucelená řešení pro pekárenské a potravinářské provozy a surovinová hospodářství.