https://www.traditionrolex.com/18
Co má společného Pernerka, Lidl a Nopek? Přece BIO žitný chléb!
  

Co má společného Pernerka, Lidl a Nopek? Přece BIO žitný chléb!


Lednový článek s názvem „Co může nabídnout hladce namletá celozrnná mouka?“ byl věnován značce Pernerka, za jejíž výrobou stojí mlýn rodiny Pernerů. Ta se řemeslu věnuje už více než sto let a jako jediná v České republice vlastní technologii k výrobě hladké celozrnné mouky. Mouka z Českého ráje byla doteď k dostání přímo v místě výroby, ale také v mnohých řetězcích či specializovaných prodejnách. Díky rozšíření spolupráce s prodejnami Lidl si od března můžete vychutnat nejen různé druhy mouky Pernerky, ale také žitný chléb v bio kvalitě, který je z této české mouky upečen.
Po pekařské stránce projekt zajistí dlouhodobý partner mlýna Perner, jímž je rodinná pekárna Nopek. Ta chléb připraví až téměř do finální fáze a následně jej hluboce zmrazí, aby se mohl dopéct až na prodejně a byl tak voňavý a křupavý. Majitel značky Perner nevidí v procesu dopékání žádné riziko ztráty kvality a dodává, že výsledný produkt je po všech stránkách stejný jako ten pečený klasicky.

Chléb plný vlákniny

Bio chléb Pernerka obsahuje 10% vlákniny. Běžný chléb pro srovnání obsahuje průměrně asi 2-3% vlákniny a světlý toastový chléb něco málo přes 1%. Vláknina je přitom velmi důležitá pro naše zdraví a naše strava jí většinou neobsahuje dostatek.

Chléb přitom splňuje všechny podmínky označení BIO a neobsahuje tedy ani žádná aditiva. Jedinými ingrediencemi jsou tedy žitná mouka Pernerka, kvas, voda, sůl a ovesné vločky na posypání.

Jaký je výhled spolupráce do budoucna?

Cena chleba je necelých 40 Kč a je dostupný ve všech prodejnách Lidl v České republice. Pokud bude tento projekt úspěšný a zákazníkům BIO žitný chléb zachutná, je pravděpodobné, že se spolupráce rozšíří i o další křupavé pochoutky.


Zaujal vás článek?   


Autor: redakce

Co má společného Pernerka, Lidl a Nopek? Přece BIO žitný chléb!

 V diskusi zatím není žádný příspěvek. Buďte první!

Nový příspěvek do diskuseKatalog firem,
produktů a služeb

Místo pro Vaše odkazy. V případě splnění registračních podmínek zdarma zveřejníme.

Vyhledávání Nová registrace

Newsletter

Chcete zůstat v obraze? Připojte se k naší komunitě profesionálů. Objednejte si zasílání nejaktuálnějších příspěvků mailem.

Přihlásit k odběru
Podnikatelský svaz pekařů a cukrářů
TEN ART, spol. s r.o.
Vyzkoušej Ekonomický Software DUNA
Výstaviště České Budějovice a.s.
MODERNÍ TECHNOLOGIE PRO POTRAVINÁŘSKÝ PRŮMYSL IV
Futurpol - dodáváme a servisujeme ucelená řešení pro pekárenské a potravinářské provozy a surovinová hospodářství.