GoodMills plánuje výstavbu největšího mlýnu v Česku. Pro pekaře denně zpracuje 500 tun obilovin
  

GoodMills plánuje výstavbu největšího mlýnu v Česku. Pro pekaře denně zpracuje 500 tun obilovin


Prozatím největší český mlýn Perner Svijany s denní zpracovatelskou kapacitou 390 tun obilí zřejmě přijde o své prvenství. Přibližně za dva roky by ho měl předčit zcela nový obilný mlýn Lovosice, který plánuje vystavět rakouská společnost GoodMills. Plánovaná zpracovatelská kapacita nového mlýnu bude až 500 tun obilnin denně.
Nový mlýn nahradí zastaralé technologie

Investice do výstavby zcela nového mlýnu v Lovosicích se bude pohybovat v řádech stovek milionů korun. Podle vyjádření Markuse Prantla z české pobočky společnosti GoodMills bude mlýn zprovozněn v polovině roku 2019. Po jeho uvedení do provozu zřejmě dojde uzavření mlýnu v Litoměřicích. Podobný osud čekal i mlýny v Pardubicích a Mladé Boleslavi.

Důvodem k výstavbě nového mlýnu s vyšší zpracovatelskou kapacitou jsou omezené možnosti rozvoje stávajících mlýnů. Ekonomicky výhodnější je postavit nové zařízení, než investovat do náročných oprav a modernizací těch stávajících.

Rekordní zpracovatelská kapacita

Výstavbou lovosického mlýnu s roční kapacitou až 320 tisíc tun vznikne největší mlýn v České republice. Společnost GoodMills v Česku provozuje mlýny v Kyjově a v Litoměřicích a je producentem volných, pytlovaných i balených pekařských mouk značek Babiččina volba, Ramil, Beata a dalších privátních značek. Celkem GoodMills provozuje v sedmi evropských zemích 29 mlýnů.

Investice zvýší tlak na konkurenci

Podle šéfa Svazu průmyslových mlýnů Pavla Hrdiny je investice společnosti GoodMills špatnou zprávou pro konkurenci, na kterou se zvýší tlak. Hlavními konkurenty jsou mlýny společnosti Penam z holdingu Agrofert a prozatím největší český mlýn Perner Svijany, jehož roční zpracovatelská kapacita činí 170 tisíc tun obilovin.

Český statistický úřad odhaduje, že tuzemští zemědělci letos sklidili 6,7 milionu tun obilí. Podle agrární komory přitom Česko ročně vyváží přibližně tři miliony tun obilí.


Zaujal vás článek?   


Autor: redakceV diskusi zatím není žádný příspěvek. Buďte první!

Nový příspěvek do diskuseKatalog firem,
produktů a služeb

Místo pro Vaše odkazy. V případě splnění registračních podmínek zdarma zveřejníme.

Vyhledávání Nová registrace

Newsletter

Chcete zůstat v obraze? Připojte se k naší komunitě profesionálů. Objednejte si zasílání nejaktuálnějších příspěvků mailem.

Přihlásit k odběru
Podnikatelský svaz pekařů a cukrářů
TEN ART, spol. s r.o.
Vyzkoušej Ekonomický Software DUNA
Výstaviště České Budějovice a.s.
MODERNÍ TECHNOLOGIE PRO POTRAVINÁŘSKÝ PRŮMYSL IV
Futurpol - dodáváme a servisujeme ucelená řešení pro pekárenské a potravinářské provozy a surovinová hospodářství.