https://www.traditionrolex.com/18
Jizerské pekárny začaly vyrábět tři druhy bezlepkových dortů
  

Jizerské pekárny začaly vyrábět tři druhy bezlepkových dortů


Společnost Jizerské pekárny uvedla v červenci na trh nové bezlepkové výrobky. K dostání budou především v Praze, Středočeském a Libereckém kraji. Sortiment se nově rozšířil o dorty. Jizerské pekárny připravily celkem tři druhy bezlepkových sladkostí, a to harlekýn se šlehačkou o hmotnosti 850 gramů, máslový dort o hmotnosti 800 gramů a lehký kakaový dort vážící tři čtvrti kilogramu.
Jizerské pekárny si kladou za cíl nabídnout zákazníkům s metabolickými poruchami výrobky, které nebudou k rozeznání od běžné produkce. Bezlepkové dorty chce firma vyrábět na objednávku, expedice bude probíhat každý pracovní den.

Bezlepkové výrobky jsou určené pro pacienty trpící celiakií. Nemocní nemohou jíst potraviny obsahující lepek, tedy bílkovinu tvořící jednu ze složek běžných obilnin. Bezlepková strava se v posledních letech stala módní, takže speciálně připravené potraviny konzumují i lidé, kteří ve skutečnosti žádnou metabolickou poruchou netrpí. Proto souběžně stoupá také nabídka pekáren nabízejících stále více produktu splňujících parametry bezlepkové diety.

Společnost Jizerské pekárny byla založena v roce 1993 pěti společníky. Sídlí v Liberci, nicméně její hlavní provozovnou je pekárna v České Lípě. Zaměstnává na 350 pracovníků a její roční tržby přesahují čtvrt milionu korun.

Foto: webové stránky Jizereckých pekáren

Zaujal vás článek?   


Autor: redakceV diskusi zatím není žádný příspěvek. Buďte první!

Nový příspěvek do diskuseKatalog firem,
produktů a služeb

Místo pro Vaše odkazy. V případě splnění registračních podmínek zdarma zveřejníme.

Vyhledávání Nová registrace

Newsletter

Chcete zůstat v obraze? Připojte se k naší komunitě profesionálů. Objednejte si zasílání nejaktuálnějších příspěvků mailem.

Přihlásit k odběru
Podnikatelský svaz pekařů a cukrářů
TEN ART, spol. s r.o.
Vyzkoušej Ekonomický Software DUNA
Výstaviště České Budějovice a.s.
MODERNÍ TECHNOLOGIE PRO POTRAVINÁŘSKÝ PRŮMYSL IV
Futurpol - dodáváme a servisujeme ucelená řešení pro pekárenské a potravinářské provozy a surovinová hospodářství.