https://www.traditionrolex.com/18
Kauza Penam pokračuje. Chystá se obvinění
  

Kauza Penam pokračuje. Chystá se obvinění


Bývalý Babišův manažer promluvil o tom, že firma získala neoprávněně dotaci na mechový toast. Nyní má být sám v kauze obviněný.
Vyšetřování pochybné dotace pro inovační linku na toastový chleba Babišova Penamu se táhne déle než čtyři roky. Teď se zdá, že jedním z těch, kdo příběh stomilionové dotace odskáče, bude právě klíčový svědek příběhu, který kauzu rozkryl, píše aktuální vydání časopisu Neovlivní.cz.

“Michal Miksche býval roky provozním ředitelem pekáren Penam. A byl to Miksche, kdo nejprve pro Neovlivní.cz a následně i na policii potvrdil, že dotace byla od začátku podvodná. Sto milionů korun získal Penam z veřejných peněz, aby na nové inovativní lince vyráběl chutnější a zdravější chleba. „Inovačního ale na lince není vůbec nic,“ citovali jsme v roce 2020 Mikscheho. A nyní ho čeká obvinění,” je uvedeno v časopise.

„V případu se chystá obvinění. A týká se to také bývalého provozního ředitele Mikscheho,“ potvrdil redakci zdroj obeznámený s případem. Jeho slova pak Neovlivní.cz ověřilo u dalšího vysoce důvěryhodného zástupce justice.

A to samé pak policisté řekli Mikschemu při výslechu, jak na přímý dotaz sám potvrdil redakci.

Zástupci Babišova holdingu od začátku trvají na tom, že v dotaci nijak nepochybili. “Už mnohokrát jsme uvedli a trváme na tom, že v souvislosti s touto dotací bylo vše v pořádku. Dodrželi jsme a splnili veškeré podmínky spojené s dotačním titulem,” konstatoval mluvčí koncernu.

Auditoři Evropské komise, kteří zkoumali dotace přidělené Andreji Babišovi, ale byli jiného názoru. Už před lety vyslovili, že dotace nemá být proplacená, protože na podobné lince pečou toastový chleba stejným stylem už roky právě v sesterském závodě Lieken. Tedy je vyloučeno, že šlo o jedinečnou technologii založenou na výzkumu, jak tvrdil Penam v žádosti o dotaci. A na totéž přišel podle své výpovědi na policii právě bývalý provozní ředitel Miksche.

“Na dobu přípravy technologického zadání byl k projektovému týmu Penamu přidělený ‚poradce‘ z německé sestry. Před ukončením zadání na toast jsem rekapitulací dat a komunikace přišel na hrubou chybu v celém procesu: stroje nedokázaly v teplých měsících roku dosáhnout požadované teploty těsta. A musel se tam tedy instalovat technologický uzel. Pikantní na celé věci je to, že v Liekenu se potýkají se stejným problémem. Penam zkrátka díky poradci zkopíroval německé linky i s chybami,” uvedl Miksche.

Zdroj: neovlivni.cz


Zaujal vás článek?   


Autor: redakce

Kauza Penam pokračuje. Chystá se obvinění

 V diskusi zatím není žádný příspěvek. Buďte první!

Nový příspěvek do diskuseKatalog firem,
produktů a služeb

Místo pro Vaše odkazy. V případě splnění registračních podmínek zdarma zveřejníme.

Vyhledávání Nová registrace

Newsletter

Chcete zůstat v obraze? Připojte se k naší komunitě profesionálů. Objednejte si zasílání nejaktuálnějších příspěvků mailem.

Přihlásit k odběru
Podnikatelský svaz pekařů a cukrářů
TEN ART, spol. s r.o.
Vyzkoušej Ekonomický Software DUNA
Výstaviště České Budějovice a.s.
MODERNÍ TECHNOLOGIE PRO POTRAVINÁŘSKÝ PRŮMYSL IV
Futurpol - dodáváme a servisujeme ucelená řešení pro pekárenské a potravinářské provozy a surovinová hospodářství.