Které pekařství má nejlepší chleba? Svaz pekařů a cukrářů v ČR vyhlásil výsledky soutěže Chléb roku
  

Které pekařství má nejlepší chleba? Svaz pekařů a cukrářů v ČR vyhlásil výsledky soutěže Chléb roku


V rámci veřejné akce Dny chleba, která se začátkem června konala na Pernštýnském náměstí v Pardubicích, proběhlo vyhlášení 25. ročníku Chléb roku. Vedle slavnostního vyhlášení letošního nejlepšího chleba překonal Svaz pekařů a cukrářů v ČR český rekord v největším počtu chlebů na jednom místě.
Titul Chléb roku je pro pekaře prestižním oceněním. O velkém zájmu svědčí letošní rekordní počet soutěžních vzorků. Do soutěže bylo přihlášeno devadesát pět vzorků chleba z celé České republiky. Porotu letos tvořilo dvacet komisařů z řad pekařských odborníků, kteří neměli jednoduchou úlohu.  Ve stobodovém hodnocení posuzovali senzorické vlastnosti chleba, ke kterým patřil tvar a objem, vzhled, kůrka, střídka a dále vůně i chuť.

Soutěžní chleby byly rozděleny do čtyř kategorií:

  • Chléb roku 900–1200 g
  • Chléb roku 500–800 g
  • Chléb bez hranic
  • Novinka roku
  • Chléb mladých

 

Výherci soutěže Chléb roku

Které pekárny získaly titul Chléb roku 2019? V kategorii Chléb roku 900–1200 g vyhrál pšenično-žitný konzumní chléb z pekařství United Bakeries a.s. Nižší hmotností kategorii Chléb roku 500–800 g rovněž ovládl pšenično-žitný konzumní chléb, tentokrát ale z Pekařství Křižák s.r.o.

Titulem Chléb bez hranic se pro rok 2019 pyšní vícezrnný chléb se špaldou, který upekla Bartoňova pekárna s.r.o. Novinkou roku je celozrnný chléb z pekařství Beas a.s. V kategorii Chléb mladých byl nejlépe hodnocen vítězný pšenično-žitný chléb od United Bakeries.

Slavnostního vyhlášení se zúčastnil náměstek ministra zemědělství ČR Jindřich Fialka a kardinál Dominik Duka, který všem Božím darům požehnal.

 

Padl český rekord

Vedle slavnostního vyhlášení Chléb roku Svaz pekařů a cukrářů v ČR překonal český rekord v počtu různých druhů chleba na jednom místě. Celkem se totiž Pekařského dne zúčastnilo 108 vzorků chleba.

Chléb je zázrak z mouky a vody, jeho výroba je královská pekařská disciplína a zároveň prestižní záležitost pro každého pekaře. Věřím, že letošní národní soutěž Chléb roku přispěla k udržení vysoké kvality českého chleba, jeho propagaci mezi veřejností a k renesanci spotřeby této ‚superpotraviny‘ minulosti i 21. století,“ dodává výkonný ředitel Svazu pekařů a cukrářů v ČR Jaromír Dřízal.


Zaujal vás článek?   


Autor: redakce

Které pekařství má nejlepší chleba? Svaz pekařů a cukrářů v ČR vyhlásil výsledky soutěže Chléb roku

 V diskusi zatím není žádný příspěvek. Buďte první!

Nový příspěvek do diskuseKatalog firem,
produktů a služeb

Místo pro Vaše odkazy. V případě splnění registračních podmínek zdarma zveřejníme.

Vyhledávání Nová registrace

Newsletter

Chcete zůstat v obraze? Připojte se k naší komunitě profesionálů. Objednejte si zasílání nejaktuálnějších příspěvků mailem.

Přihlásit k odběru
Podnikatelský svaz pekařů a cukrářů
TEN ART, spol. s r.o.
Vyzkoušej Ekonomický Software DUNA
Výstaviště České Budějovice a.s.
MODERNÍ TECHNOLOGIE PRO POTRAVINÁŘSKÝ PRŮMYSL IV
Futurpol - dodáváme a servisujeme ucelená řešení pro pekárenské a potravinářské provozy a surovinová hospodářství.