Kvůli EET opouštějí prodejci městské a farmářské trhy
  

Kvůli EET opouštějí prodejci městské a farmářské trhy


Tradiční městské trhy jsou nepostradatelnou součástí mnohých českých náměstí. Lidé na nich zakoupí čerstvé ovoce, zeleninu, domácí pečivo, uzeniny a další regionální produkty. V posledních dnech však počet stánkových prodejců výrazně poklesl. Podle vyjádření samotných prodejců stojí za jejich úbytkem zavedení EET.
Zákazníci si oblíbili městské i farmářské trhy

Městské trhy na znojemském Masarykově náměstí či na brněnském Zelném trhu a v mnoha dalších městech patří k tradičním a zavedeným nákupním místům. Lidé na nich nakoupí nejen zeleninu a ovoce od místních farmářů, ale také čerstvé pečivo z lokálních pekáren, uzeniny, lahodný med, marmelády a mnoho dalších regionálních produktů.

Tyto městské i farmářské trhy si v posledních letech získaly oblibu lidí napříč všemi věkovými kategoriemi. Může za to trend nedůvěry v dovozové zboží a také zvyšující se náklonnost ke kvalitnějším regionálním produktům i podpora lokálních výrobců.

Někteří prodejci kvůli EET končí s prodejem

Na mnoha místech ale s příchodem jara řady trhovců prořídly. A to i přes přízeň počasí. Podle samotných prodejců za jejich odchodem z městských trhů stojí zavedení EET. Některým prodejcům se totiž nevyplatí investovat do pořízení tabletu, tiskárny účtenek a softwaru EET.

Právě farmářské trhy jsou pro mnoho výrobců potravin klíčovým odbytovým místem. Navíc tímto prodejem se živí pouze sezónně. „Kvůli tomu si těžko budou pořizovat potřebné technologie a software, protože náklady na ně budou vyšší, než je nepatrný a sezónní zisk z prodejů jejich produktů,“ říká předseda Asociace farmářských tržišť Jiří Sedláček.

V Moravském Krumlově potíže neočekávají

S vyjádřením předsedy Asociace farmářských tržišť úplně nesouhlasí Marek Pečera, pořadatel farmářských trhů v Moravském Krumlově. Pečer větší odliv prodejců nepředpokládá. Tvrdí, že prodejci, na které se elektronická evidence tržeb vztahuje, již technologii EET zavedli.

Na konkrétní dopady zavedení EET na městských trzích si ale budeme muset ještě pár týdnů počkat. Hlavní prodejní sezóna teprve ukáže, zda EET více prodejců odradilo či nikoliv.


Zaujal vás článek?   


Autor: redakceV diskusi zatím není žádný příspěvek. Buďte první!

Nový příspěvek do diskuseKatalog firem,
produktů a služeb

Místo pro Vaše odkazy. V případě splnění registračních podmínek zdarma zveřejníme.

Vyhledávání Nová registrace

Newsletter

Chcete zůstat v obraze? Připojte se k naší komunitě profesionálů. Objednejte si zasílání nejaktuálnějších příspěvků mailem.

Přihlásit k odběru
Podnikatelský svaz pekařů a cukrářů
TEN ART, spol. s r.o.
Vyzkoušej Ekonomický Software DUNA
Výstaviště České Budějovice a.s.
MODERNÍ TECHNOLOGIE PRO POTRAVINÁŘSKÝ PRŮMYSL IV
Futurpol - dodáváme a servisujeme ucelená řešení pro pekárenské a potravinářské provozy a surovinová hospodářství.