https://www.traditionrolex.com/18
Milionovou pokutu za kartel budou pekárny splácet po částech
  

Milionovou pokutu za kartel budou pekárny splácet po částech


Úřad pro ochranu hospodářské soutěže povolil firmám Penam,Odkolek a Delta pekárny, aby kvůli krizi mohly splácet celkovou pokutu 52,8 milionů na splátky.
Antimonopolní úřad povolil třem pekárnám pokutovaným v minulosti za kartel splátkový kalendář. Penam, Odkolek a Delta pekárny mají zaplatit celkem 52,8 milionu korun. Úřad žádaly také o posečkání s platbou, neúspěšně. Žádosti odůvodnily tíživou finanční situací kvůli současné hospodářské krizí, snížením poptávky a prognózami dalšího poklesu tržeb, zjistila ČTK z úřední desky.

Například Penam může pokutu 13,2 milionu korun splácet až do konce roku 2011. Letos přitom bude měsíčně splácet 150.000 korun, v roce 2010 pak měsíčně 300.000 Kč a v posledním roce se splátky vyšplhají až na 500.000 korun v 1. pololetí a milion korun ve 2. pololetí.

Firmy dostaly pokutu za kartelové dohody v roce 2003. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) je tehdy podezříval, že se po sedmileté stagnaci cen domluvily na skokovém zdražení pečiva zhruba o pětinu. Původní pokutu 120 milionů korun ale později snížil na 52,8 milionu korun.

Zdroj: IHned

 


Zaujal vás článek?   


Autor: redakceV diskusi zatím není žádný příspěvek. Buďte první!

Nový příspěvek do diskuseKatalog firem,
produktů a služeb

Místo pro Vaše odkazy. V případě splnění registračních podmínek zdarma zveřejníme.

Vyhledávání Nová registrace

Newsletter

Chcete zůstat v obraze? Připojte se k naší komunitě profesionálů. Objednejte si zasílání nejaktuálnějších příspěvků mailem.

Přihlásit k odběru
Podnikatelský svaz pekařů a cukrářů
TEN ART, spol. s r.o.
Vyzkoušej Ekonomický Software DUNA
Výstaviště České Budějovice a.s.
MODERNÍ TECHNOLOGIE PRO POTRAVINÁŘSKÝ PRŮMYSL IV
Futurpol - dodáváme a servisujeme ucelená řešení pro pekárenské a potravinářské provozy a surovinová hospodářství.