https://www.traditionrolex.com/18
Ministerstvo zemědělství se zaměří na vysoké ceny pečiva
  

Ministerstvo zemědělství se zaměří na vysoké ceny pečiva

Témata: pečivo

Ministerstvo zemědělství v čele s ministrem Nekulou se za pomoci České obchodní inspekce (ČOI) a Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) pustilo do rozsáhlé kontroly českého trhu, jejíž výsledky nejsou zrovna lichotivé.
Ze 417 kontrol, které byly doposud provedeny, došlo k porušení zákona v necelých 22 procentech (91 případů). Zjištěno bylo porušení zákona na ochranu spotřebitele (24 případů), potravinového práva (158 případů) i nekalé obchodní praktiky.

Často byla účtována vyšší cena, než která byla uvedena na cenovce a podvádělo se i u slevových akcí. Pět provozoven, z čehož dvě patřily velkým obchodním řetězcům, bylo dokonce uzavřeno.

Ministr Nekula vzkázal, že pochybné a protiprávní jednání nebude tolerováno a vyzval veřejnost k ohlášení nekalých praktik.

Ministr zemědělství si chce posvítit na ceny pečiva

Zdeněk Nekula na tiskové konferenci prohlásil, že by se nyní rád zaměřil na ceny pečiva, které jsou stále stejně vysoké i přesto, že ceny mnohých vstupů se snížily. Ceny obilí jsou výrazně nižší než loni, cena energií je zastropovaná a i ceny pohonných hmot poklesly. Ministr tedy bude žádat detailní dokumentaci a plánuje prověřit, proč se vstupy neklesají i ceny pečiva.

Nekula prověří i ceny dalších produktů

Stagnující ceny pečiva však nejsou jediné, co chce ministr prověřit. V jeho hledáčku je také mléko, jehož cena na rozdíl od jiných mléčných výrobků neklesá, a chystá se i schůzka s pěstiteli jablek.


Zaujal vás článek?   


Autor: redakce

Ministerstvo zemědělství se zaměří na vysoké ceny pečiva

 V diskusi zatím není žádný příspěvek. Buďte první!

Nový příspěvek do diskuseKatalog firem,
produktů a služeb

Místo pro Vaše odkazy. V případě splnění registračních podmínek zdarma zveřejníme.

Vyhledávání Nová registrace

Newsletter

Chcete zůstat v obraze? Připojte se k naší komunitě profesionálů. Objednejte si zasílání nejaktuálnějších příspěvků mailem.

Přihlásit k odběru
Podnikatelský svaz pekařů a cukrářů
TEN ART, spol. s r.o.
Vyzkoušej Ekonomický Software DUNA
Výstaviště České Budějovice a.s.
MODERNÍ TECHNOLOGIE PRO POTRAVINÁŘSKÝ PRŮMYSL IV
Futurpol - dodáváme a servisujeme ucelená řešení pro pekárenské a potravinářské provozy a surovinová hospodářství.