Ministerstvo zemědělství zdobí betlém vyrobený z chleba
  

Ministerstvo zemědělství zdobí betlém vyrobený z chleba


Unikátní betlém vyrobený z chleba mohou v těchto dnech spatřit návštěvníci budovy ministerstva zemědělství. Do budovy jej nechal nainstalovat šéf resortu Marian Jurečka, který dílo poprvé viděl na letošní výstavě Země živitelka v Českých Budějovicích.
Betlém tvoří celkem 558 figurek a objektů. Zabírá plochu 4 x 2 metry a zobrazuje tradiční vánoční výjev narození Ježíška. Kromě svaté rodiny a dalších obvyklých postav však autoři zachytili také samotné město Betlém, kde se Ježíš Nazaretský narodil. Samotný název sídla „Bejt Lechem“ v hebrejštině znamená „Dům chleba“.

Betlém z chleba vyrobili v říjnu letošního roku žáci Střední školy obchodu, služeb a podnikání a Vyšší odborné školy v Českých Budějovicích. Dvacet autorů na něm pracovalo dva měsíce. Lidi, zvířata, budovy i krajinu udělali z chlebové kůry a střídky. Použili přitom různé techniky včetně vyřezávání, modelování a lepení.

Ministr Marian Jurečka betlém označil za spojení symbolu křesťanství a života na venkově. „Díky jejich tvůrcům můžeme vidět pastýře, zemědělce a řemeslníky při práci,“ uvedl ministr.

Dílo studentů z Českých Budějovic se už stihlo zapsat do České knihy rekordů jako největší český betlém vyrobený z tohoto materiálu.


Zaujal vás článek?   


Autor: Martin StejskalV diskusi zatím není žádný příspěvek. Buďte první!

Nový příspěvek do diskuseKatalog firem,
produktů a služeb

Místo pro Vaše odkazy. V případě splnění registračních podmínek zdarma zveřejníme.

Vyhledávání Nová registrace

Newsletter

Chcete zůstat v obraze? Připojte se k naší komunitě profesionálů. Objednejte si zasílání nejaktuálnějších příspěvků mailem.

Přihlásit k odběru
Podnikatelský svaz pekařů a cukrářů
TEN ART, spol. s r.o.
Vyzkoušej Ekonomický Software DUNA
Výstaviště České Budějovice a.s.
MODERNÍ TECHNOLOGIE PRO POTRAVINÁŘSKÝ PRŮMYSL IV
Futurpol - dodáváme a servisujeme ucelená řešení pro pekárenské a potravinářské provozy a surovinová hospodářství.