Mladí pekaři se utkali v soutěži Pekař roku 2019 junior
  

Mladí pekaři se utkali v soutěži Pekař roku 2019 junior


Začátkem dubna se na Střední průmyslové škole potravinářství a služeb Pardubice uskutečnil 23. ročník soutěže Pekař roku 2019 v kategorii junior. Finále se zúčastnilo deset studentů z potravinářských škol a učilišť z celé České republiky. Jak se vedlo mladým pekařům?
Na soutěžící čekala příprava pšenično-žitného chleba, běžného i vícezrnného pečiva. Finalisté dále připravovali vánočky i tradiční chodské koláče. Hlavními hodnotícími kritérii poroty byly odborné dovednosti, dodržování technologického postupu, manuální zručnost, nápaditost a originalita zpracování. Vítězem a držitelem titulu Pekař roku 2019 – junior se stal Lukáš Behro z brněnské střední školy Charbulova.

Mladé pekaře podporuje Svaz pekařů a cukrářů

Soutěž Pekař roku 2019 junior se konala pod záštitou Svazu Pekařů a cukrářů. Svaz studenty pekařských oborů podporuje speciálním stipendiem, vydává odborná publikace a propaguje pekařský obor na sociálních sítích. Svaz pekařů a cukrářů zároveň propojuje potravinářské školy a učiliště s pekárnami a výrobní praxí. „Výchova mladé generace pekařů je v souladu s trendem rostoucí poptávky po kvalitních českých potravinách. Aby mohli pekaři spotřebitelům nabízet kvalitní čerstvý chléb a pečivo, musí mít dostatek kvalifikovaných a řádně odměňovaných zaměstnanců,“ říká výkonný ředitel Svazu pekařů a cukrářů Jaromír Dřízal.

 „Pekařem se dnes v České republice učí zhruba 600 žáků, kteří mají před sebou jistotu stabilního zaměstnání. Výroba v pekárnách 21. století probíhá na moderním zařízení s minimem ruční práce. Uplatnění zde najdou jak technicky zaměření chlapci, tak manuálně zručná děvčata s citem pro kreativní řemeslnou práci. Kdo se dá na tohle krásné a voňavé povolání, má před sebou velmi dobrou perspektivu,“ vysvětluje Jaromír Dřízal.

Partnerem soutěže byl obchodní řetězec Albert

Generálním partnerem juniorské kategorie Pekař roku byla společnost Albert. „Spolupráce se Svazem pekařů a cukrářů a podpora učňovského školství je pro nás dlouhodobě velmi důležitá. V našich obchodech zaměstnáváme více než pět stovek pekařů a při vlastní výrobě pečiva potřebujeme řemeslně kvalifikované profesionály. Proto nás těší vidět talent a zručnost účastníků soutěže. Zároveň jsme rádi za přispění k popularizaci pekařského řemesla“ uzavírá personální ředitel společnosti Albert Ctirad Nedbálek.


Zaujal vás článek?   


Autor: redakce

Mladí pekaři se utkali v soutěži Pekař roku 2019 junior

 V diskusi zatím není žádný příspěvek. Buďte první!

Nový příspěvek do diskuseKatalog firem,
produktů a služeb

Místo pro Vaše odkazy. V případě splnění registračních podmínek zdarma zveřejníme.

Vyhledávání Nová registrace

Newsletter

Chcete zůstat v obraze? Připojte se k naší komunitě profesionálů. Objednejte si zasílání nejaktuálnějších příspěvků mailem.

Přihlásit k odběru
Podnikatelský svaz pekařů a cukrářů
TEN ART, spol. s r.o.
Vyzkoušej Ekonomický Software DUNA
Výstaviště České Budějovice a.s.
MODERNÍ TECHNOLOGIE PRO POTRAVINÁŘSKÝ PRŮMYSL IV
Futurpol - dodáváme a servisujeme ucelená řešení pro pekárenské a potravinářské provozy a surovinová hospodářství.