Na trh přichází autonomní robotická pekárna Breadbot. Cílí na maloobchodní prodejny potravin
  

Na trh přichází autonomní robotická pekárna Breadbot. Cílí na maloobchodní prodejny potravin


Americká společnost Wilkinson Baking Company představila autonomní robotickou pekárnu s názvem Breadbot. Zařízení firma vyvíjela deset let a nyní robotickou pekárnu uvádí na trh.
Autonomní robotická pekárna je určena především pro maloobchody, které chtějí svůj sortiment pečiva obohatit o čerstvě upečený chléb přímo v prodejně. Pečící stroj má přibližný půdorys 3x1,34 m, tudíž se vejde do většiny provozoven. Stroj je konstruován tak, aby byl součástí zákaznického prostoru. Jeho design má přitáhnout pozornost zákazníků. Robotická pekárna má prosklené části, které zákazníkům umožňují sledovat proces výroby i samotného pečení. „Výroba chleba má pro mnoho lidí tradiční i emocionální význam, který se s pekárenským robotem Breadbot snažíme u zákazníků vyvolat,“  říká generální ředitel společnosti Randall Wilkinson.

 

Autonomní provoz, nenáročná obsluha a minimální údržba

Pekárenský robot Breadbot se obsluhuje přes obrazovku, která informuje o celém výrobním procesu. Obsluha se dozví, kdy má vytáhnout hotový chléb, či kdy doplnit potřebné suroviny. Autonomní pekárna dovede vyrábět chléb podle libovolných receptur. Podmínkou jsou pouze suché přísady. Do zásobníku se přitom vejde dávka až na padesát chlebových bochníků.

Celý stroj je koncipován tak, aby byl co nejméně náročný na provoz, obsluhu i údržbu. Z tohoto důvodu robot dovede sám vyčistit některé strojní části. Výrobce Wilkinson Baking Company uvádí, že obsluha automatické pekárny vyžaduje přibližně čtyřicet minut denně.


Robotická pekárna upeče za den 235 bochníků chleba

Každého prodejce pečiva samozřejmě zajímá pečící výkon. Od doplnění surovin trvá celý výrobní proces přibližně 90 minut. Poté je připraven k odebrání první bochník chleba. Další bochníky jsou upečeny v šestiminutových intervalech. Teoreticky autonomní robotická pekárna Breadbot zvládne za jeden den vyrobit 235 bochníků chleba.

K samotnému pečení využívá Breadbot dvacet senzorů, které například monitorují okolní teplotu vzduchu, vlhkost i nadmořskou výšku. Podle těchto a dalších parametrů upravuje řídící program nastavení stroje a proces pečení.


Zaujal vás článek?   


Autor: redakce

Na trh přichází autonomní robotická pekárna Breadbot. Cílí na maloobchodní prodejny potravin

 ozxuhsur Reaguj

http://mewkid.net/buy-prednisone/ - Prednisone Online Prednisone No Prescription fso.xrub.pekarske-technologie.cz.yve.cd http://mewkid.net/buy-prednisone/

Nový příspěvek do diskuseKatalog firem,
produktů a služeb

Místo pro Vaše odkazy. V případě splnění registračních podmínek zdarma zveřejníme.

Vyhledávání Nová registrace

Newsletter

Chcete zůstat v obraze? Připojte se k naší komunitě profesionálů. Objednejte si zasílání nejaktuálnějších příspěvků mailem.

Přihlásit k odběru
Podnikatelský svaz pekařů a cukrářů
TEN ART, spol. s r.o.
Vyzkoušej Ekonomický Software DUNA
Výstaviště České Budějovice a.s.
MODERNÍ TECHNOLOGIE PRO POTRAVINÁŘSKÝ PRŮMYSL IV
Futurpol - dodáváme a servisujeme ucelená řešení pro pekárenské a potravinářské provozy a surovinová hospodářství.