Nebesky dobré croblihy expandují i navzdory krizi
  

Nebesky dobré croblihy expandují i navzdory krizi

Témata: croblihadonut

Lukáš Vašek, majitel řetězce kobliháren Oh Deer Bakery, pracoval ještě před pár lety v mezinárodní firmě. V roce 2017 se rozhodnul pro životní změnu a pustil se do nestálých vod podnikání. V oboru, který si zvolil a zamiloval však již působila nemalá konkurence, a tak se snažil přijít s něčím neotřelým, co by lidi zaujalo. Nápad vznikl z jeho marné snahy najít v Praze opravdu chutný donut, což ho přivedlo k prvním vlastním pokusům. A tak vznikla první lahodná „crobliha“.
Co je to crobliha?

Pokud by se dal zkřížit americký donut a francouzský croissant, jejich potomkem by byla nadýchaná crobliha. Croissantové těsto se osmaží jako donut, přičemž lahodná poleva je uvnitř i na povrchu této kalorické bomby. Nejoblíbenější je kombinace lískooříškové náplně s polevou z bílé čokolády obalené v kokosu.

 

Riskovat až na hranu

V době koronavirové krize je podnikání obzvláště těžké a ještě víc potom pro začínající podniky. Croblihárny sice nemusely úplně zavřít, ale díky absenci turistů a vylidněným ulicím znatelně klesly tržby. Lukáš Vašek se však výzvy nezalekl a šel do rizika.

 

Díky zkrachovalým směnárnám se uvolnily prostory, o kterých by se mu dříve mohlo jen snít, a tak neváhal a ke třem již fungujícím pražským prodejnám přibyla ještě čtvrtá, a to přímo na Václavském náměstí, které pro něj vždy bylo symbolem celé Prahy. Do svých poboček již investoval miliony korun a pevně věří, že se mu v budoucnu tato investice vyplatí. Obdivuhodné je, že i přes tyto nemalé investice a složitou situaci kolem kovidu, byl schopen svůj podnik udržet nad červenými čísly. Jeho předchozí zkušenosti z mezinárodní firmy se mu nejspíš vyplatili a dravost a elán mu také nechybí. Do budoucna plánuje otevřít veganskou croblihárnu a dále expandovat i do zahraničí. Jeho snem je mít croblihovou franšízu.


Zaujal vás článek?   


Autor: redakce

Nebesky dobré croblihy expandují i navzdory krizi

 V diskusi zatím není žádný příspěvek. Buďte první!

Nový příspěvek do diskuseKatalog firem,
produktů a služeb

Místo pro Vaše odkazy. V případě splnění registračních podmínek zdarma zveřejníme.

Vyhledávání Nová registrace

Newsletter

Chcete zůstat v obraze? Připojte se k naší komunitě profesionálů. Objednejte si zasílání nejaktuálnějších příspěvků mailem.

Přihlásit k odběru
Podnikatelský svaz pekařů a cukrářů
TEN ART, spol. s r.o.
Vyzkoušej Ekonomický Software DUNA
Výstaviště České Budějovice a.s.
MODERNÍ TECHNOLOGIE PRO POTRAVINÁŘSKÝ PRŮMYSL IV
Futurpol - dodáváme a servisujeme ucelená řešení pro pekárenské a potravinářské provozy a surovinová hospodářství.