https://www.traditionrolex.com/18
Nejlepší chléb peče bývalý učitel
  

Nejlepší chléb peče bývalý učitel

Témata: chléb roku

Ladislav Unčovský dlouho pracoval jako učitel. Vyučoval matematiku, fyziku a počítače. Jenže jednoho dne přišel zlom a je tomu již dvacet let, co převzal pekárnu po svém tatínkovi. Chleboví someliéři jeho pekárnu ocenili cenou Chléb roku. V minulém článku jsme Vás již o nejlepším chlebu informovali, nyní přinášíme více informací o této pekárně.
První místo v kategorii Nejlepší klasický bochník získala pekárna ENPEKA ze Žďáru nad Sázavou, cenu udělila odborná porota v rámci 29. ročníku soutěže Dny chleba v Pardubicích. Žďárská pekárna získala ocenění i v předchozích letech. V letech 2014, 2015, 2016 si odneska ceny za řemeslný chléb a klasickou šumavu.

Ladislav Unčovský považuje za správné ukázat, že po celé republice se peče dobrý chleba. Jeho pekárna ho peče klasicky z kvasu, kmínu a mouky. Kvas ale v současnosti zpracovávají pomocí počítačového řízení, díky tomu vznikne kvas na míru a dokáže si udržet stálou kyselost.

Klasický bochník chleba, s nímž pekárna ENPEKA v soutěži uspěla, se prodává čím dál tím méně. Lidé velké chleby moc nekupují z důvodu ekonomické situace. Častěji kupují pečivo a chléb, které zvládnou sníst a nemusí zbytky vyhazovat. Řetězce na tuto situaci reagují a chleby půlí a čtvrtí. Pekárna nezvažuje přechod k menším hmotnostem, bylo by to proti charakteru chleba. U chleba totiž platí, že čím větší kus těsta, tím je větší možnost rozvinutí chuti chleba.


Zaujal vás článek?   


Autor: redakce

Nejlepší chléb peče bývalý učitel

 V diskusi zatím není žádný příspěvek. Buďte první!

Nový příspěvek do diskuseKatalog firem,
produktů a služeb

Místo pro Vaše odkazy. V případě splnění registračních podmínek zdarma zveřejníme.

Vyhledávání Nová registrace

Newsletter

Chcete zůstat v obraze? Připojte se k naší komunitě profesionálů. Objednejte si zasílání nejaktuálnějších příspěvků mailem.

Přihlásit k odběru
Podnikatelský svaz pekařů a cukrářů
TEN ART, spol. s r.o.
Vyzkoušej Ekonomický Software DUNA
Výstaviště České Budějovice a.s.
MODERNÍ TECHNOLOGIE PRO POTRAVINÁŘSKÝ PRŮMYSL IV
Futurpol - dodáváme a servisujeme ucelená řešení pro pekárenské a potravinářské provozy a surovinová hospodářství.