Největší pekárenská skupina mění majitele
  

Největší pekárenská skupina mění majitele


Majoritní vlastník pekárenské skupiny United Bakeries chce prodat svůj podíl ve firmě. Marko Pařík hodlá akcie nabídnout dosavadními lucemburskému podnikateli Edmondu Müllerovi. Ten by měl získat většinový podíl v United Bakeries. Pařík si i nadále malou část akcií ponechá a bude ve firmě působit jako poradce.
Marko Pařík to uvedl pro ekonomický týdeník Euro. United Bakeries jsou největší pekárenskou skupinou v České republice. Patří jí především populární značky Delta a Odkolek, ale i méně známé výrobky Cerea, Ben a Toast tip.

Podle Marko Paříka, který dosud drží dvoutřetinový podíl v United Bakeries, hodlají noví vlastníci do rozvoje firmy dále investovat a rozvíjet tuzemské pekárenství.

Bratři Paříkové chtěli svůj podíl ve firmě prodat již před pěti lety. Vedli dlouhá jednání s Agrofertem Andreje Babiše. Fúzi komplikovaly antimonopolní úřady a nakonec z obchodu sešlo.

Paříkovi pocházejí z tradiční zlínské podnikatelské rodiny, která po komunistickém převratu odešla do emigrace. Do vlasti se bratři Jaroslav Michael a Marko vrátili počátkem 90. let. Privatizovali první provoz, založili Delta pekárny a postupně rozšiřovali pole působnosti. Starší z bratů nečekaně zemřel loni v létě.


Zaujal vás článek?   


Autor: Martin StejskalV diskusi zatím není žádný příspěvek. Buďte první!

Nový příspěvek do diskuseKatalog firem,
produktů a služeb

Místo pro Vaše odkazy. V případě splnění registračních podmínek zdarma zveřejníme.

Vyhledávání Nová registrace

Newsletter

Chcete zůstat v obraze? Připojte se k naší komunitě profesionálů. Objednejte si zasílání nejaktuálnějších příspěvků mailem.

Přihlásit k odběru
Podnikatelský svaz pekařů a cukrářů
TEN ART, spol. s r.o.
Vyzkoušej Ekonomický Software DUNA
Výstaviště České Budějovice a.s.
MODERNÍ TECHNOLOGIE PRO POTRAVINÁŘSKÝ PRŮMYSL IV
Futurpol - dodáváme a servisujeme ucelená řešení pro pekárenské a potravinářské provozy a surovinová hospodářství.