https://www.traditionrolex.com/18
Největší pekárenská skupina ztratila svého zakladatele
  

Největší pekárenská skupina ztratila svého zakladatele


Pekárenská skupina United Bakeries od minulého týdne postrádá jednoho ze svých zakladatelů a spolumajitelů. Ve věku 72 let zemřel Jaroslav Michael Pařík, který prožil velkou část svého života v zahraničí, aby se po návratu do vlasti věnoval rozvoji podnikání.
Jaroslav M. Pařík se narodil v roce 1941 ve Zlíně do podnikatelské rodiny. Po roce 1948 Paříkovi přišli o veškerý majetek a byli nuceni emigrovat. Nový domov našli ve Francii, kde Jaroslav vystudoval Sorbonu. Později dva roky působil na francouzském velvyslanectví ve Spojených státech. Po návratu do Evropy začal podnikat. S bratrem Markem vybudoval v Belgii firmu na recyklaci kovů a potravinářskou společnost.

Po změně režimu se vrátil do Československa. S bratrem stál za vznikem společnosti Delta pekárny. Ta později fúzovala se společností Odkolek a vznikla tak podnikatelská skupina United Bakeries. Podílel se rovněž na rozjezdu sítě obchodů Delvita.

O koupi United Bakeries před dvěma lety usiloval Agrofert ovládaný Andrejem Babišem, se spojením však nesouhlasil slovenský antimonopolní úřad a později bylo oznámeno, že skupina jednání s Agrofertem ukončila.

V posledních letech Pařík věnoval většinu své energie historii a politice. Byl konzultantem Organizace pro hospodářský rozvoj OSN a významně podporoval Český egyptologický ústav Univerzity Karlovy.

 


Zaujal vás článek?   


Autor: Martin StejskalV diskusi zatím není žádný příspěvek. Buďte první!

Nový příspěvek do diskuseKatalog firem,
produktů a služeb

Místo pro Vaše odkazy. V případě splnění registračních podmínek zdarma zveřejníme.

Vyhledávání Nová registrace

Newsletter

Chcete zůstat v obraze? Připojte se k naší komunitě profesionálů. Objednejte si zasílání nejaktuálnějších příspěvků mailem.

Přihlásit k odběru
Podnikatelský svaz pekařů a cukrářů
TEN ART, spol. s r.o.
Vyzkoušej Ekonomický Software DUNA
Výstaviště České Budějovice a.s.
MODERNÍ TECHNOLOGIE PRO POTRAVINÁŘSKÝ PRŮMYSL IV
Futurpol - dodáváme a servisujeme ucelená řešení pro pekárenské a potravinářské provozy a surovinová hospodářství.