https://www.traditionrolex.com/18
Pekárny Kabát budou muset zdražovat
  

Pekárny Kabát budou muset zdražovat

Témata: zdražovaní

Richard Kabát, majitel rodinných pekáren pro magazín E15 uvedl, že kvůli nedostatku pracovníků z ciziny, nejsou schopni rozšiřovat provoz a bude muset dojít ke zdražení pečiva. Za skutečnost, že pekárny ztrácí dělníky může dle Kabáta také i příliš přísná vízová politika státu.
Český pracovní trh trápí nedostatek lidí. Není snadné zaměstnat ani pracovníky z ciziny kvůli přísné migrační politice státu. Ačkoliv společnost oslovila ministerstva  s prosbou uvolnit pravidla pro zaměstnanecká pracovní víza, žádná změna se neděje.

Firmě chybí cca deset lidí ve výrobě. Bez nich není schopna přijmout nové zakázky a do budoucna se rozšiřovat. Pekárny naopak snižují kapacitu, jinak by práci s nedostatkem lidí nebylo možné zvládnout. Nepomohla ani migrační vlna z Ukrajiny, Ukrajinci si už našli jiné pracovní pozice. Chybí hlavně pracovní dělníci, kteří by pracovali za nižší mzdy jako třeba Uzbekové, Kyrgyzové, Kazachové. Těm současným vypršelo vízum, a je problém jim víza prodloužit. Práce v pekárně -  jako mytí plechů či přesun přepravek, je velmi fyzicky náročná, a navíc je v noci.


Zaujal vás článek?   


Autor: redakce

Pekárny Kabát budou muset zdražovat

 V diskusi zatím není žádný příspěvek. Buďte první!

Nový příspěvek do diskuseKatalog firem,
produktů a služeb

Místo pro Vaše odkazy. V případě splnění registračních podmínek zdarma zveřejníme.

Vyhledávání Nová registrace

Newsletter

Chcete zůstat v obraze? Připojte se k naší komunitě profesionálů. Objednejte si zasílání nejaktuálnějších příspěvků mailem.

Přihlásit k odběru
Podnikatelský svaz pekařů a cukrářů
TEN ART, spol. s r.o.
Vyzkoušej Ekonomický Software DUNA
Výstaviště České Budějovice a.s.
MODERNÍ TECHNOLOGIE PRO POTRAVINÁŘSKÝ PRŮMYSL IV
Futurpol - dodáváme a servisujeme ucelená řešení pro pekárenské a potravinářské provozy a surovinová hospodářství.