https://www.traditionrolex.com/18
Pekařské výrobky od La Lorraine čeká rekordní investice
  

Pekařské výrobky od La Lorraine čeká rekordní investice


Společnost La Lorraine, která patří mezi největší výrobce mraženého pečiva v Česku, chystá významné investice do své výroby. Zákazníci maloobchodních řetězců se tak budou již brzy moci těšit na nové druhy pečiva vyráběné z mražených polotovarů i navýšení objemu tohoto zboží na prodejnách.
Investice belgické firmy La Lorraine poputuje konkrétně do rozšíření výrobního závodu v Kladně, s čímž bude souviset nákup nového vybavení, jako jsou hnětače těsta, děliče těsta, pece i celé výrobní linky, ale také pravděpodobně i poptávka po dalších zaměstnancích. La Lorraine totiž kromě rozšíření portfolia nabízených druhů pečiva plánuje také navýšení celkového objemu produkce. V minulém roce přitom opustilo brány pekárny 50 tisíc tun sladkého i slaného mraženého pečiva, o jehož výrobu se postaralo pět stovek zaměstnanců.

Ani tato produkce ale aktuálně nepokrývá poptávku. Češi si totiž pečivo z polotovarů značně oblíbili. Výrobky v La Lorraine se přitom připravují téměř stejně jako v klasické pekárně, pouze s tím rozdílem, že jsou těsně před dopečením skokově zmraženy z přibližně plus 30 stupňů na minus 35 stupňů. Takto připravený produkt si pak prodejce již sám rozpeče na své provozovně a k zákazníkovi putuje často ještě teplé pečivo právě vytažené z pece.

Co se týče financí, La Lorraine si zdaleka nevede špatně. V minulém roce jen v Česku utržila firma 1,3 miliardy korun. A to i přes to, že do kladenského závodu firma investovala stovky milionů v souvislosti s pořízením linek na bagety, kaiserky a koblihy a také do zázemí pro výrobu smažených sladkostí. V rámci celé Evropy, tedy souhrnně za Česko, Polsko, Belgii a Rumunsko, pak výrobní závody La Lorraine dosáhly celkové tržby 15,6 miliardy korun. Zhruba deset procent této sumy chce nyní firma investovat do rozvoje, zatím ale není zcela jasné, zda veškeré finance poputují pouze do Česka. Mimo jiné totiž firma zvažuje i výstavbu dalšího závodu v Turecku.


Zaujal vás článek?   


Autor: redakceV diskusi zatím není žádný příspěvek. Buďte první!

Nový příspěvek do diskuseKatalog firem,
produktů a služeb

Místo pro Vaše odkazy. V případě splnění registračních podmínek zdarma zveřejníme.

Vyhledávání Nová registrace

Newsletter

Chcete zůstat v obraze? Připojte se k naší komunitě profesionálů. Objednejte si zasílání nejaktuálnějších příspěvků mailem.

Přihlásit k odběru
Podnikatelský svaz pekařů a cukrářů
TEN ART, spol. s r.o.
Vyzkoušej Ekonomický Software DUNA
Výstaviště České Budějovice a.s.
MODERNÍ TECHNOLOGIE PRO POTRAVINÁŘSKÝ PRŮMYSL IV
Futurpol - dodáváme a servisujeme ucelená řešení pro pekárenské a potravinářské provozy a surovinová hospodářství.