Pekařství Karlín bojuje proti EET cenovou přirážkou pro voliče ANO
  

Pekařství Karlín bojuje proti EET cenovou přirážkou pro voliče ANO


Cenu 29,90 za jednu housku hlásá do daleka cedule karlínského pekařství. Zvýšenou cenou za housky bojuje majitelka pekařství proti zavedení elektronické evidence tržeb, ktterá pekařství přináší obtíže.
Demonstrativní sedminásobná cena za housky

Cedule před Pekařstvím Karlín hlásá: „Kdo volil Babiše, má dnes housky za 29,90 Kč“. Touto akcí bojuje majitelka karlínské prodejny pečiva a také Alrichova pekařství v Unhošti Miroslava Solanská.

Celá protestní akce má však spíše recesistický a demonstrativní charakter. Ve skutečnosti oproti běžné ceně sedminásobnou přirážku zákazníkům, respektive voličům ANO neúčtuje. Porušovala by tím zákon.

Karlínské pekárně komplikuje život EET

Majitelka Alrichová pekařství upozorňuje na komplikace způsobené zavedením elektronické evidence tržeb. Miroslavě Solanské totiž vadí náklady způsobené pořízením technologie EET i její samotný provoz.

Podle majitelky karlínské prodejny pečiva je systém nestabilní. Za jediný den se potýká až s třiceti výpadky, které zdržují nejen prodej, ale i zákazníky. S tím však nesouhlasí Finanční správa. Podle mluvčí Generálního finančního ředitelství Petra Petlachová letos k žádným výpadkům tržeb do systému EET nedošlo. „Doba odezvy systému se na straně Finanční správy pohybuje okolo jedné desetiny sekundy,“ sdělila Petlachová.

Pekařce vadí množství byrokratických překážek

Příkoří vidí Miroslava Solanská také v nákladech za účtenky. Zatímco před EET zaplatila za papírové kotouče do tiskárny v průměru 80 Kč, dnes platí přibližně 500 Kč. Zhoršení Solanská spatřuje také v časové náročnosti. Miroslavě Solanské i její další prodavačce údajně EET přidělá až hodinu práce denně navíc. Sama však přiznává, že částečný vliv může mít i její vyšší věk a zadávání dat s malými písmeny, která špatně vidí.

Závěrem majitelka Pekařství Karlín a Alrichova pekařství dodává, že jí práce baví a také respektuje pořádek v účetnictví. Co jí však při podnikání vadí, je obecné podezřívání podnikatelů z podvodů a množství byrokratických překážek.


Zaujal vás článek?   


Autor: redakceV diskusi zatím není žádný příspěvek. Buďte první!

Nový příspěvek do diskuseKatalog firem,
produktů a služeb

Místo pro Vaše odkazy. V případě splnění registračních podmínek zdarma zveřejníme.

Vyhledávání Nová registrace

Newsletter

Chcete zůstat v obraze? Připojte se k naší komunitě profesionálů. Objednejte si zasílání nejaktuálnějších příspěvků mailem.

Přihlásit k odběru
Podnikatelský svaz pekařů a cukrářů
TEN ART, spol. s r.o.
Vyzkoušej Ekonomický Software DUNA
Výstaviště České Budějovice a.s.
MODERNÍ TECHNOLOGIE PRO POTRAVINÁŘSKÝ PRŮMYSL IV