Pekařství Šumava na protest proti EET zavřelo 150 prodejen
  

Pekařství Šumava na protest proti EET zavřelo 150 prodejen

Témata: eet

Prvního prosince začala platit „ostrá“ povinnost elektronické evidence tržeb pro pohostinské a ubytovací služby. A právě v tento den zavřelo na hodinu všech svých 150 prodejen Pekařství Šumava. Omezení prodeje bylo součástí plánové protestní akce.




Pekařství Šumava se připojilo k hromadné protestní akci proti elektronické evidenci tržeb. V rámci akce pekařství hodinu před polednem zavřelo všech svých 150 prodejen, které působí ve Středočeském, Libereckém, Ústeckém a Královéhradeckém kraji. Prodejny se zákazníkům opět otevřely ve 12 hodin.

Prodejny zavřely na protest proti EET

Cílem protestní akce bylo podle předsedy představenstva Pekařství Šumava Group a. s. Ivana Šnajdra vyjádření solidarity a podpora malých podnikatelů, kteří se od prosince s EET musí potýkat.

Nyní se na většinu prodejen Pekařství Šumava povinnost EET prozatím nevztahuje. V první fázi je elektronická evidence tržeb povinná pro provozovatele pohostinských a ubytovacích služeb. Těmi jsou především restaurace, bary, prodejny občerstvení, penziony či hotely.

Situace se pro prodejny pečiva změní ve druhé fázi, která vstoupí v platnost 1. března 2017. Od března se totiž bude elektronická evidence tržeb vztahovat i na maloobchodní a velkoobchodní prodej, do kterého právě prodejny pečiva spadají.

Bistro s prodejem pečiva musí vést EET

Pozor si ale musí dát provozovny, které kromě prodeje pečiva nabízí prostor ke konzumaci zakoupeného zboží. Dvě prodejny z pekařství Šumava jsou totiž vedené jako restaurační zařízení, a proto musí mít registrační pokladny. Konkrétně se jedná o prodejnu nedaleko horního centra v Jablonci nad Nisou a bistro v jablonecké nemocnici.

Podle vyjádření Ivana Šnajdra, které poskytl Českému rozhlasu, nevadí podnikateli samotný princip centrální evidence. Předseda představenstva Pekařství Šumava Group vidí hlavní problém v tom, že vláda prezentuje podnikatele jako zloděje. Ivan Šnajdr se zároveň obává, že kvůli EET zanikne mnoho vesnických prodejen a hospod.

Pekařství za pokladny utratí až 8 milionů korun

Zavedení elektronické evidence představuje pro pekařství náklad navíc. Pekárna Šumava odhaduje náklady na vybavení všech provozoven registračním systémem přibližně na osm milionů korun. Při tak velkém rozsahu bude navíc společnost potřebovat IT specialistu, který zvládne běžnou správu a základní servis všech zařízení.

foto: jaknaetrzby.cz


Zaujal vás článek?   


Autor: redakce



V diskusi zatím není žádný příspěvek. Buďte první!

Nový příspěvek do diskuse



Katalog firem,
produktů a služeb

Místo pro Vaše odkazy. V případě splnění registračních podmínek zdarma zveřejníme.

Vyhledávání Nová registrace

Newsletter

Chcete zůstat v obraze? Připojte se k naší komunitě profesionálů. Objednejte si zasílání nejaktuálnějších příspěvků mailem.

Přihlásit k odběru
Podnikatelský svaz pekařů a cukrářů
TEN ART, spol. s r.o.
Vyzkoušej Ekonomický Software DUNA
Výstaviště České Budějovice a.s.
MODERNÍ TECHNOLOGIE PRO POTRAVINÁŘSKÝ PRŮMYSL IV
Futurpol - dodáváme a servisujeme ucelená řešení pro pekárenské a potravinářské provozy a surovinová hospodářství.