https://www.traditionrolex.com/18
Potravinářská inspekce zavřela pekárnu v Mohelnici
  

Potravinářská inspekce zavřela pekárnu v Mohelnici


Rašnerovu pekárnu v Mohelnici nechala v pátek 4. července uzavřít Státní zemědělská a potravinářská inspekce. Její pracovníci v provozovně našli stopy po hlodavcích a hmyzu. Zákaz užívání prostor potrvá až do odstranění příčin a následného opětovného prověření provozovny inspektory.
Inspekce pekárnu navštívila ve čtvrtek 3. července, kdy na místě zdokumentovala mnoho stop po hlodavcích a nařídila provést deratizaci a sanitaci. O den později se její pracovníci na místo vrátili ověřit, jak se situace změnila. „Následná kontrola 4. července zjistila, že neakceptovatelný stav v oblasti hygieny provozu trvá, a proto inspekce na místě uložila zákaz užívání prostor pro provoz potravinářského podniku,“ uvedl mluvčí Pavel Kopřiva.

Jak vyplývá ze závěrů návštěvy, inspektoři našli přímo ve výrobní hale živého hlodavce. Dále konstatovali, že v pekárně je trus v prostorách výroby pečiva a u příslušných technologických zařízení, v blízkosti uskladněných surovin i poblíž hotových nebalených produktů. Na místě se nacházely také larvy a další vývojová stadia molů a potemníků.

Kromě samotného zákazu provozování pekárny čeká majitele také sankce za nedodržení předpisů. Státní zemědělská a potravinářská inspekce s ním zahájí příslušné správní řízení.


Zaujal vás článek?   


Autor: Martin StejskalV diskusi zatím není žádný příspěvek. Buďte první!

Nový příspěvek do diskuseKatalog firem,
produktů a služeb

Místo pro Vaše odkazy. V případě splnění registračních podmínek zdarma zveřejníme.

Vyhledávání Nová registrace

Newsletter

Chcete zůstat v obraze? Připojte se k naší komunitě profesionálů. Objednejte si zasílání nejaktuálnějších příspěvků mailem.

Přihlásit k odběru
Podnikatelský svaz pekařů a cukrářů
TEN ART, spol. s r.o.
Vyzkoušej Ekonomický Software DUNA
Výstaviště České Budějovice a.s.
MODERNÍ TECHNOLOGIE PRO POTRAVINÁŘSKÝ PRŮMYSL IV
Futurpol - dodáváme a servisujeme ucelená řešení pro pekárenské a potravinářské provozy a surovinová hospodářství.