https://www.traditionrolex.com/18
Potravinářské firmy chtějí být součástí očkovací strategie
  

Potravinářské firmy chtějí být součástí očkovací strategie


Zaměstnanci v potravinářských firmách by se mohli dočkat přednostního očkování. O tuto možnost žádají potravinářské závody s argumentem, že jejich zaměstnanci neúnavně pracují ve ztížených podmínkách a jsou dle prezidentky Potravinářské komory ČR, Dany Večeřové, součástí kritické infrastruktury, jelikož zajišťují pravidelné dodávky potravin.
Případné rozhodnutí o zařazení potravinářských firem do prioritních skupin pro vakcinaci by se samozřejmě dotklo i pekárenského průmyslu. Pro přednostní možnost vakcinace hlasovalo v průzkumu celých 83% členů Agrární a Potravinářské komory ČR, přičemž víc než 60% dotazovaných by upřednostnilo možnost výběru očkovací látky.

 

Vakcinace nebo testování?

Jedním z důvodů vysoké poptávky po vakcinaci je fakt, že podniky momentálně zatěžuje povinnost testování zaměstnanců. U velkých potravinářských firem jde totiž o stovky i tisíce zaměstnanců, které je nutné pravidelně testovat, což je finančně i časově velmi náročné. U tak velkých podniků existuje navíc vysoké riziko přenosu COVID 19 a následného ochromení dodávek potravin v důsledku karantenních opatření.

 

Kde tato strategie již funguje?

Německo a Francie se již k této problematice postavily čelem a přednostní očkování pro pracovníky v potravinářství zařadily hned po zdravotnickém personálu a rizikových skupinách. V České republice má zatím tato skupina stejné vakcinační právo jako administrativní pracovníci, kteří ovšem mohou jednoduše dál  pracovat z domu.

 

Připojují se i prodejny potravin

V dopise, který byl adresován ještě ministrovi zdravotnictví Blatnému, žádá Asociace českého tradičního obchodu, aby i zaměstnanci retailu byli uznáni za prioritní skupinu. Jsou totiž v každodenním styku se zákazníky a jsou neopomenutelnou součástí zásobování. Případné rozhodnutí ve prospěch této žádosti by se týkalo i prodejen s potravinami, včetně pekáren či cukráren.


Zaujal vás článek?   


Autor: redakce

Potravinářské firmy chtějí být součástí očkovací strategie

 V diskusi zatím není žádný příspěvek. Buďte první!

Nový příspěvek do diskuseKatalog firem,
produktů a služeb

Místo pro Vaše odkazy. V případě splnění registračních podmínek zdarma zveřejníme.

Vyhledávání Nová registrace

Newsletter

Chcete zůstat v obraze? Připojte se k naší komunitě profesionálů. Objednejte si zasílání nejaktuálnějších příspěvků mailem.

Přihlásit k odběru
Podnikatelský svaz pekařů a cukrářů
TEN ART, spol. s r.o.
Vyzkoušej Ekonomický Software DUNA
Výstaviště České Budějovice a.s.
MODERNÍ TECHNOLOGIE PRO POTRAVINÁŘSKÝ PRŮMYSL IV
Futurpol - dodáváme a servisujeme ucelená řešení pro pekárenské a potravinářské provozy a surovinová hospodářství.