Ředitelem německé pekárenské skupiny Lieken se stal Petr Cingr
  

Ředitelem německé pekárenské skupiny Lieken se stal Petr Cingr


Německá pekárenská skupina Lieken, patřící do skupiny Agrofert, má nového ředitele. Stal se jím Petr Cingr. Na post nastoupil 1. listopadu, kdy vystřídal dosavadního šéfa pekáren Lieken Hanse Matthijsse.
Nový výkonný ředitel Petr Cingr je místopředsedou představenstva Agrofertu. Zároveň stojí v čele společností Lovochemie a Preol, patřících do skupiny Agrofert a je prezidentem Svazu chemického průmyslu ČR. Ve vedení pekáren Lieken nahradil Hanse Matthjisse, který na postu ředitele působil pouze jeden rok.

Obměnou v nejvyšším managementu pekáren Lieken prošel také post finančního ředitele. Dosavadní finanční ředitelku Katrin Grunert-Jäger nahradil Andre Morthorst. Vedení se zároveň rozšířilo o novou pozici ředitele právního oddělení, kterým se stal Wolfgang Weiss.

 

Lieken prochází restrukturalizací

Pekárenská společnost Lieken patří k největším v Německu. Agrofert společnost koupil v roce 2013, kdy zaměstnávala přibližně čtyři tisíce zaměstnanců. Od roku 2015 probíhá ve společnosti restrukturalizace. Nyní v Liekenu pracuje necelých tři tisíce zaměstnanců. Bližší údaje o hospodaření společnost nesděluje.

Výměna vedení pekárenské skupiny Lieken pravděpodobně souvisí s hospodařením a probíhající restrukturalizací. Konkrétní informace se ale nepodařilo zjistit, neboť mluvčí Agrofertu Karel Hanzelka situaci nekomentoval.

 

Cingr měl lobbovat za vyšší dotace

Nový ředitel společnosti Lieken Petr Cingr je v médiích spojován s navýšením limitů pro čerpání dotací velkými podniky. Podle zpravodajského serveru Euro.cz se měl v roce 2015 zasadit o dvojnásobné navýšení dotačních limitů v Operačním programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost.

Ačkoliv se Andrej Babiš v tehdejší pozici ministra financí a vlastníka Agrofertu od jednání Cingra distancoval, mohl v konečném důsledku Penam využít stomilionovou dotaci na inovovanou linku pro výrobu toastového chleba.


Zaujal vás článek?   


Autor: redakce

Ředitelem německé pekárenské skupiny Lieken se stal Petr Cingr

 V diskusi zatím není žádný příspěvek. Buďte první!

Nový příspěvek do diskuseKatalog firem,
produktů a služeb

Místo pro Vaše odkazy. V případě splnění registračních podmínek zdarma zveřejníme.

Vyhledávání Nová registrace

Newsletter

Chcete zůstat v obraze? Připojte se k naší komunitě profesionálů. Objednejte si zasílání nejaktuálnějších příspěvků mailem.

Přihlásit k odběru
Podnikatelský svaz pekařů a cukrářů
TEN ART, spol. s r.o.
Vyzkoušej Ekonomický Software DUNA
Výstaviště České Budějovice a.s.
MODERNÍ TECHNOLOGIE PRO POTRAVINÁŘSKÝ PRŮMYSL IV
Futurpol - dodáváme a servisujeme ucelená řešení pro pekárenské a potravinářské provozy a surovinová hospodářství.