https://www.traditionrolex.com/18
Rožnov přivítá Pekařskou sobotu
  

Rožnov přivítá Pekařskou sobotu


Dřevěné městečko v Rožnově pod Radhoštěm bude 20. července patřit Pekařské sobotě. Již 20. ročník oslav cechu pekařského bude tvořit výstava pečiva, ochutnávky i soutěže o nejlepší chleba a rohlík.
Akci podporuje Podnikatelský svaz pekařů a cukrářů České republiky. Po celý den budou mistři svého oboru péct chleba ve dvou pecích, a to v objektu vodního mlýna v Mlýnské dolině a v domě číslo 24 ve Valašské dědině, které jsou součástí Valašského muzea v přírodě.

Akci odstartuje v 10 hodin slavnostní zahájení, na které naváže o třicet minut později otevření výstavky pečiva. Ve stejném čase začne pekařský trojboj, soutěž pekařských mistrů v netradičních disciplínách. Od 10.30 do 13 budou rovněž na stáncích probíhat ochutnávky. V 11 hodin začne první hudební vystoupení, na kterém se představí Kotáranka z Lužné. Ve 13 hodin bude kulturní program pokračovat koncertem folklorního souboru Javorina ze Strání, který vystřídá v 15 hodin Laďa Kerndl s orchestrem.

Valašské muzeum v přírodě se snaží zachovat architekturu, zemědělské dovednosti a řemeslné dovednosti spojené s historií regionu. Samotný projekt muzea je starý sto let. První částí bylo známé Dřevěné městečko vybudované během meziválečného období. V 60. letech byla vystavěna Valašská dědina, k níž se v 80. letech přidala Mlynářská dolina.


* úvodní fotografie převzata z portálu akce.cz


Zaujal vás článek?   


Autor: Martin StejskalV diskusi zatím není žádný příspěvek. Buďte první!

Nový příspěvek do diskuseKatalog firem,
produktů a služeb

Místo pro Vaše odkazy. V případě splnění registračních podmínek zdarma zveřejníme.

Vyhledávání Nová registrace

Newsletter

Chcete zůstat v obraze? Připojte se k naší komunitě profesionálů. Objednejte si zasílání nejaktuálnějších příspěvků mailem.

Přihlásit k odběru
Podnikatelský svaz pekařů a cukrářů
TEN ART, spol. s r.o.
Vyzkoušej Ekonomický Software DUNA
Výstaviště České Budějovice a.s.
MODERNÍ TECHNOLOGIE PRO POTRAVINÁŘSKÝ PRŮMYSL IV
Futurpol - dodáváme a servisujeme ucelená řešení pro pekárenské a potravinářské provozy a surovinová hospodářství.