Turnovská pekárna a cukrárna Mikula je krajskou firmou roku
  

Turnovská pekárna a cukrárna Mikula je krajskou firmou roku


Pekárna a cukrárna Mikula je synonymem poctivé práce, tradice i kvality, kterou oceňují zákazníci již dvě desítky let. Nyní si navíc firma vyslechla chválu i od odborné poroty, která právě Pekárnu a cukrárnu Mikula ocenila prestižním oceněním Firma roku 2015 Libereckého kraje. Firma tak zvítězila v konkurenci dalších 230 firem a postoupila do celorepublikového kola.
Jedinečnost Pekárny a cukrárny Mikula spočívá mimo jiné v uzavřenosti výrobního řetězce, kdy pekárna nejen že pečivo prodává i vyrábí, ale také si například i sama zpracovává mouku. Ruku v ruce s kvalitními surovinami jde pak samozřejmě i poctivá práce během všech fází procesu, která si získala věrné zákazníky. Díky nim se také Pekárna a cukrárna Mikula za posledních dvacet let mnohonásobně rozrostla. Zatímco v počátcích stála firma pouze na produkci housek a čtyřech pekařích, dnes zaměstnává více než stovku pracovníků a vyrábí více než dvě stovky různých produktů - jak slaných, tak i sladkých.


Společným jmenovatelem všech výrobků Pekárny a cukrárny Mikula jsou přitom vždy čerstvé suroviny od lokálních dodavatelů, poctivost ruční práce, originalita, tradiční pekařské technologie i láska k řemeslu. Ostatně, pro Jiřího Mikulu byla pekařina láskou na první pohled. Po maturitě na gymnáziu nastoupil jako pomocník do jedné z turnovských pekáren a od té doby od pekařiny neodešel. Naopak, když se v roce 1997 naskytla možnost odkoupit turnovskou pekárnu na ulici 5. května včetně vybavení, neváhal. Dnes je díky tomu nejen oblíbeným pekařem u tisíců zákazníků, ale i velkým vzorem pro všechny poctivé a pracovité podnikatele, kteří budují své firmy s láskou a od základů.


Velký důraz kladou v Pekárně a cukrárně Mikula na ekologickou šetrnost a tradice, a to jak v oblasti receptur, tak i pekařských technologií a prodeje. Proto také firemní produkty nenajdete v žádném z obchodních řetězců, ale pouze v některé z prodejen pekárny či drobných obchůdcích. Těch najdete v Turnově, Jablonci nad Nisou, Semilech, Železném Brodu, Mnichově Hradišti a dalších městech zhruba třicet. Pečivo z pekárny Mikula přitom často poznáte již na první pohled. Díky produkci ve speciální parní peci se liší jak vzhledem, tak i výjimečnou chutí, kterou si jednoduše zamilujete.


V nabídce pekárny najdete třeba gigantický bochník chleba, mini pizzy, ale i klasické kynuté či plundrové výrobky, slané i sladké dobroty z listového těsta, koblihové výrobky nebo i sortiment trvanlivého pečiva. Z cukrárenských produktů pak slaví úspěchy především domácí točená zmrzlina, dorty, zákusky a také výborné domácí chlebíčky. Přímo v některé z provozoven cukrárny si pak navíc můžete vychutnat i výbornou kávu Dallmayr, osvěžit se vynikajícími čistě přírodními mošty z Lažan nebo si dát na zahřátí čaj, horkou čokoládu nebo svařené víno. Součástí sortimentu jsou pak navíc i speciality z Českého ráje pečené dle původních dochovaných receptur, jako jsou žitné rohlíky kruchovky, bramborové kroužky kulatky či kynuté buchty mrkváky, které běžně na trhu určitě neseženete.
V regionu je Pekárna a cukrárna Mikula již vyhlášená, proto na jejím kontě nechybí řada ocenění, mezi která patří například i čerstvé vítězství v soutěži Regionální potravina a Výrobek roku 2015. Na slavnostním vyhlášení v libereckém hotelu Clarion Zlatý lev pak nyní firma získala i prestižní titul Firma roku 2015 Libereckého kraje, a to na základě rozhodnutí odborné komise. V rámci osmého ročníku této soutěže malých a středních podnikatelů navíc firma postupuje do celorepublikového finále, kde se o další ocenění popere s konkurencí třinácti firem z ostatních krajů.

foto: archiv Pekárny Mikula


Zaujal vás článek?   


Autor: redakce

Turnovská pekárna a cukrárna Mikula je krajskou firmou roku

 Maxmut Reaguj

НЗМК

Nikmut Reaguj

стать партнёром в производстве лёгких металлоконструкций

Mattmut Reaguj

ооо нпо "новинский завод металлоконструкций"

Nový příspěvek do diskuseKatalog firem,
produktů a služeb

Místo pro Vaše odkazy. V případě splnění registračních podmínek zdarma zveřejníme.

Vyhledávání Nová registrace

Newsletter

Chcete zůstat v obraze? Připojte se k naší komunitě profesionálů. Objednejte si zasílání nejaktuálnějších příspěvků mailem.

Přihlásit k odběru
Podnikatelský svaz pekařů a cukrářů
TEN ART, spol. s r.o.
Vyzkoušej Ekonomický Software DUNA
Výstaviště České Budějovice a.s.
MODERNÍ TECHNOLOGIE PRO POTRAVINÁŘSKÝ PRŮMYSL IV
Futurpol - dodáváme a servisujeme ucelená řešení pro pekárenské a potravinářské provozy a surovinová hospodářství.