https://www.traditionrolex.com/18
United Bakeries rozšiřuje nabídku pečiva
  

United Bakeries rozšiřuje nabídku pečiva


Nový rohlík prodávaný pod značkou Odkolek zkouší dodávat zákazníkům největší pekárenská skupina v České republice United Bakeries.
Nový rohlík je větší než běžně prodávané pečivo. Zatímco dřív měly rohlíky obvykle hmotnost 50 gramů, v současné době je ve většině supermarketů k dispozici varianta vážící 43 gramů, v některých případech i méně. Nový rohlík Odkolek je přitom šedesátigramový.

Pro velký rohlík firma United Bakeries zvolila recepturu používající sádlo. Díky ní by nové pečivo mělo být vláčnější a křupavější. Na povrchu je sypaný máslem.

Druhou novinkou v produkci firmy, kterou zaštiťuje tradiční značka Odkolek, je Anglický rohlík hmotnosti 100 gramů. Je na něm zapečena slanina obsahující 92 procent masa a sýr.

Historie pečení rohlíků sahá do 17. století. Poprvé je připravil jeden z vídeňských pekařů na počest vítězství nad Osmanskou říší. Turci tehdy obléhali Vídeň, ale dobýt se jim ji nepodařilo. Pekař dal svému produktu tvar půlměsíce symbolizující islám.


Zaujal vás článek?   


Autor: Martin StejskalV diskusi zatím není žádný příspěvek. Buďte první!

Nový příspěvek do diskuseKatalog firem,
produktů a služeb

Místo pro Vaše odkazy. V případě splnění registračních podmínek zdarma zveřejníme.

Vyhledávání Nová registrace

Newsletter

Chcete zůstat v obraze? Připojte se k naší komunitě profesionálů. Objednejte si zasílání nejaktuálnějších příspěvků mailem.

Přihlásit k odběru
Podnikatelský svaz pekařů a cukrářů
TEN ART, spol. s r.o.
Vyzkoušej Ekonomický Software DUNA
Výstaviště České Budějovice a.s.
MODERNÍ TECHNOLOGIE PRO POTRAVINÁŘSKÝ PRŮMYSL IV
Futurpol - dodáváme a servisujeme ucelená řešení pro pekárenské a potravinářské provozy a surovinová hospodářství.