https://www.traditionrolex.com/18
Ve vedení Svazu pekařů a cukrářů se objevily „nové“ tváře
  

Ve vedení Svazu pekařů a cukrářů se objevily „nové“ tváře


Svaz pekařů a cukrářů v ČR přivítal nové vedení. Změny se týkaly hned dvou důležitých funkcí, a to pozice výkonného ředitele a předsedy představenstva.
Kdo je novým výkonným ředitelem?

Po třinácti letech ukončil své působení ve funkci výkonného ředitele Svazu pekařů a cukrářů Jaromír Dřízal. Důvodem změny není nic jiného než odchod do penze. Často zmiňovaným motem Jaromíra Dřízala bylo, že dobrý pekař musí umět nejen dobře péct, ale také počítat, protože porozumět číslům a investicím je základem každého podnikání. Kdo tedy převzal štafetu a ujmul se vedení svazu, který v současné době zahrnuje okolo 130 členů z řad pekáren, cukráren, pekařských technologií, dodavatelů surovin a potravinářských vzdělávacích institucí?

Pomyslné žezlo bylo předáno Bohumilu Hlavatému, který patnáct let působil jako výkonný ředitel České a slovenské asociace pro speciální potraviny a dříve zastával i různé  manažerské pozice ve firmách vyrábějících nebo prodávajících doplňky stravy. Zkušenosti s obdobnými pozicemi mu tedy rozhodně nechybí.

 

Kdo povede představenstvo?

Jmenování nového výkonného ředitele však není jedinou změnou ve vedení svazu. Jiří Balabán, který byl od roku 2018 ve vedení představenstva, se rozhodnul znovu do funkce nekandidovat, a tak byl na uvolněné místo předsedy představenstva zvolen Petr Křivka, který byl poslední čtyři roky jedním z řadových členů představenstva.

Nový předseda by se rád soustředil na pomoc členům svazu, kteří se potýkají se současným zdražováním cen vstupů. Sám vlastní pekárnu ve Velkých Pavlovicích na jihu Moravy a pochází z rodiny, která má v pekárenství dlouhou tradici. Rád by také, aby se o řemeslo zajímalo více mladých lidí.

 

Nezbývá než oběma pánům na nových pozicích popřát mnoho štěstí, elánu a trpělivosti!


Zaujal vás článek?   


Autor: redakce

Ve vedení Svazu pekařů a cukrářů se objevily „nové“ tváře

 V diskusi zatím není žádný příspěvek. Buďte první!

Nový příspěvek do diskuseKatalog firem,
produktů a služeb

Místo pro Vaše odkazy. V případě splnění registračních podmínek zdarma zveřejníme.

Vyhledávání Nová registrace

Newsletter

Chcete zůstat v obraze? Připojte se k naší komunitě profesionálů. Objednejte si zasílání nejaktuálnějších příspěvků mailem.

Přihlásit k odběru
Podnikatelský svaz pekařů a cukrářů
TEN ART, spol. s r.o.
Vyzkoušej Ekonomický Software DUNA
Výstaviště České Budějovice a.s.
MODERNÍ TECHNOLOGIE PRO POTRAVINÁŘSKÝ PRŮMYSL IV
Futurpol - dodáváme a servisujeme ucelená řešení pro pekárenské a potravinářské provozy a surovinová hospodářství.