https://www.traditionrolex.com/18
Ve Village Woman v Polici pečou sladké i slané dobroty hendikepovaní
  

Ve Village Woman v Polici pečou sladké i slané dobroty hendikepovaní

Témata: sušenky

Village Woman je venkovská cukrářská manufaktura a zároveň sociální podnik působící v Polici u Jemnice. Zaměřuje se na produkci kvalitních sušenek, čajového pečiva, cukroví, dezertů a slaných keksů a dobrot k vínu. V pečení se používají místní čerstvé suroviny, často vypěstované na vlastní bio zahradě.
Asi není třeba zdůrazňovat, že s jakýmkoliv hendikepem se práce shání velmi obtížně. Několik žen z okolí Police u Jemnice mluví téměř o štěstí, že se jim práci najít podařilo. A to přímo v sociálním podniku Village Woman, který je provoněný čerstvě upečeným pečivem.

Podnik Village Woman, nacházející se v jižním cípu Kraje Vysočina, založila roku 2016 Marcela Severová. Prestože měla vystudovanou sociální práci, politiku a sociologii, nejblíže z řemesel jí byla cukrařina. Veškeré znalosti ze školy využila při zakládání sociálního podniku, kde mohou pracovat i postižení. V podniku pracují převážně ženy, které si této práce velmi váží. Dlouhá léta byly registrovány na pracovním úřadě a jejich hendikep jim umožňuje pracovat třeba jen na zkrácené úvazky. Takových míst je na trhu práce velmi málo. V podniku mohou ženy pracovat dle dohody třeba jen dvě hodiny.

Název Village Woman, v překladu “Vesnická žena” je zvolen s ohledem na nedaleké rakouské hranice.

Výrobky z malé pekárny jsou většinou trvanlivé, protože často mají před sebou delší cestu do vzdálenějších měst, a cestu musí také přežít. Dorty, perníčky a sladké i slané sušenky putují převážně do okolí. Výrobky se pyšní nízkým obsahem cukru a nejsou v nich použita umělá aditiva, barviva. Nepoužívají se ani nezdravé dortové potahy, různé cukrářské hmoty ani palmový tuk. Vedle pekárny se ve Village Woman také starají o certifikovanou bio zahradu. Z té se bylinky, ovoce, zelenina a ořechy používají přímo v kuchyni. Z každoroční bohaté úrody černého jeřábu, rybízu a meruněk připravují džemy, které se dále využívají hlavně na skvělé linecké.


Zaujal vás článek?   


Autor: redakce

Ve Village Woman v Polici pečou sladké i slané dobroty hendikepovaní

 V diskusi zatím není žádný příspěvek. Buďte první!

Nový příspěvek do diskuseKatalog firem,
produktů a služeb

Místo pro Vaše odkazy. V případě splnění registračních podmínek zdarma zveřejníme.

Vyhledávání Nová registrace

Newsletter

Chcete zůstat v obraze? Připojte se k naší komunitě profesionálů. Objednejte si zasílání nejaktuálnějších příspěvků mailem.

Přihlásit k odběru
Podnikatelský svaz pekařů a cukrářů
TEN ART, spol. s r.o.
Vyzkoušej Ekonomický Software DUNA
Výstaviště České Budějovice a.s.
MODERNÍ TECHNOLOGIE PRO POTRAVINÁŘSKÝ PRŮMYSL IV
Futurpol - dodáváme a servisujeme ucelená řešení pro pekárenské a potravinářské provozy a surovinová hospodářství.