https://www.traditionrolex.com/18
Za mikulášské perníčky zaplatí zákazníci i dvakrát tolik
  

Za mikulášské perníčky zaplatí zákazníci i dvakrát tolik


Blíží se svátek svatého Mikuláše a málokterý Čech si dokáže nadílku představit bez tematických perníčků ve tvaru čertů, andělů a Mikulášů. Předvánoční čas je celkově pro pekárny náročným obdobím, které začíná mnohdy už v září právě pečením mikulášských perníků, které plní regály obchodů již od od začátku listopadu.
Letos si však za typickou součást nadílky zákazníci připlatí. Dražší jsou energie, pohonné hmoty i ingredience jako je tuk nebo cukr. Rostoucí ceny vstupů se nejvíce projevují u sladkého sortimentu, který musela nejedna pekárna omezit. Dalším problémem je, když některé suroviny nejsou dostupné. Obzvlášť v případě vícesložkových surovin není lehká substituce, jelikož na obalu je napsáno složení výrobku a například při použití jiné polevy by uvedené údaje neseděly.

Objem objednávek zůstal stejný

Situace na trhu v letošním roce ještě neovlivnila objednávky, a tak pekárny vyrábí stejné nebo i nepatrně větší množství než loni. Rozdíl v ceně by se však mohl promítnout v objednávkách příštího roku, protože je otázkou, jak budou koncoví zákazníci reagovat na zvýšení cen o 30 nebo i 50 procent.

Menší pekárny od pečení perníčků ustoupily

Některé pekárny, které nerealizují externí objednávky, ale pečou mikulášské perníky pouze pro své zákazníky, se letos rozhodly perníky nevyrábět, protože pokud by měly náklady promítnout do ceny, perníčky by si nikdo nekoupil.


Zaujal vás článek?   


Autor: redakce

Za mikulášské perníčky zaplatí zákazníci i dvakrát tolik

 V diskusi zatím není žádný příspěvek. Buďte první!

Nový příspěvek do diskuseKatalog firem,
produktů a služeb

Místo pro Vaše odkazy. V případě splnění registračních podmínek zdarma zveřejníme.

Vyhledávání Nová registrace

Newsletter

Chcete zůstat v obraze? Připojte se k naší komunitě profesionálů. Objednejte si zasílání nejaktuálnějších příspěvků mailem.

Přihlásit k odběru
Podnikatelský svaz pekařů a cukrářů
TEN ART, spol. s r.o.
Vyzkoušej Ekonomický Software DUNA
Výstaviště České Budějovice a.s.
MODERNÍ TECHNOLOGIE PRO POTRAVINÁŘSKÝ PRŮMYSL IV
Futurpol - dodáváme a servisujeme ucelená řešení pro pekárenské a potravinářské provozy a surovinová hospodářství.