https://www.traditionrolex.com/18
Změny v označování potravin jsou tady
  

Změny v označování potravin jsou tady

Témata: závady

Od 13. prosince letošního roku platí nová evropská pravidla pro označování potravin. Nová norma zpřísňuje pravidla pro informování spotřebitelů o obsahu alergenů v potravinách. Totéž platí pro jejich výživovou hodnotu. Evropské nařízení zároveň stanovuje minimální velikost písma u informací o složení, datu trvanlivost a skladování potravin. To nyní nesmí být menší než 1,2 milimetru.
Další změny přinese již k 1. lednu nadcházejícího roku novela českého zákona o potravinách. U nebaleného zboží bude prodejce povinen umístit informaci o výrobci a o přítomných alergenech. „V současnosti zákazníci tyto informace nedostávají. Jsou tak odkázáni na to, co je prodejce ochotný jim sdělit,“ konstatoval ministr zemědělství Marian Jurečka.

Souběžně s novými povinnostmi se zvýší také pokuty, které bude možné udělit za jejich porušování. Prodejce bude možné potrestat sankcí až do výše 10 milionů korun, zatímco dosud byl strop 3 miliony. Za potraviny, které ohrožují lidské zdraví, pak dozorové orgány budou moci udělit pokutu až 50 milionů.


Zaujal vás článek?   


Autor: Martin StejskalV diskusi zatím není žádný příspěvek. Buďte první!

Nový příspěvek do diskuseKatalog firem,
produktů a služeb

Místo pro Vaše odkazy. V případě splnění registračních podmínek zdarma zveřejníme.

Vyhledávání Nová registrace

Newsletter

Chcete zůstat v obraze? Připojte se k naší komunitě profesionálů. Objednejte si zasílání nejaktuálnějších příspěvků mailem.

Přihlásit k odběru
Podnikatelský svaz pekařů a cukrářů
TEN ART, spol. s r.o.
Vyzkoušej Ekonomický Software DUNA
Výstaviště České Budějovice a.s.
MODERNÍ TECHNOLOGIE PRO POTRAVINÁŘSKÝ PRŮMYSL IV
Futurpol - dodáváme a servisujeme ucelená řešení pro pekárenské a potravinářské provozy a surovinová hospodářství.