Blíží se veletrh Země Živitelka. Co se chystá?
  

Blíží se veletrh Země Živitelka. Co se chystá?


49. ročník mezinárodního agrosalonu Země živitelka začíná již ve čtvrtek 24. srpna 2023 a potrvá až do 29. srpna 2023. Největší a nejvýznamnější akce svého druhu a rozsahu u nás a je určená odborné i laické veřejnosti, zaměřující se na zemědělský sektor napříč všemi jeho obory. Agrosalon propaguje i české potraviny.
Země živitelka představuje nejširší nabídku zemědělských oborů na jednom místě od novinek z oborů zemědělské techniky, myslivosti, včelařství, rybářství, potravinářství nebo chovu hospodářských zvířat, komplexní prezentaci zemědělství od historie po současné trendy až po novinky v oblasti výzkumu a vzdělávání.

Jednotlivé zemědělské obory budou prezentovány napříč celým areálem. Zemědělské technice bude věnována největší část výstavních ploch. Na předvadišti se bude konat atraktivní doprovodný program, v pavilonech D1 až D3 a v mobilních kotcích a boxech budou ustájena hospodářská zvířata, pavilon T1 bude patřit českým výrobcům nabízejícím kvalitní české potraviny, které bude možné na místě ochutnat nebo zakoupit za zvýhodněné ceny. Jako tradičně zde budou vystavovat různé odborné organizace, státní instituce a zemědělské firmy, včetně expozic Krajů České republiky, kteří budou poskytovat odborné informace veřejnosti.

Součástí Země živitelky bude opět prestižní soutěž o nejlepší vystavený exponát ZLATÝ KLAS, kterou vyhlašuje Ministerstvo zemědělství. Soutěžními exponáty jsou špičkové výrobky a novinky z oblasti techniky i mechanizace prací v zemědělství, vědy a výzkumu v zemědělství nebo opravárenství, dále exponáty z potravinářství, lesního a vodního hospodářství, z oblasti ochrany životního prostředí. Soutěžní exponáty budou rozděleny do 4 kategorií: rostlinná výroba, živočišná výroba, mechanizace, potravinářství a zpracovatelský průmysl. Ocenění udělí soutěžní porota složená z odborníků – zástupců Ministerstva zemědělství, odborného školství, výzkumných ústavů a kontrolních institucí zemědělsko-potravinářského komplexu. Porota může rozdělit každoročně až 30 ocenění, včetně ocenění ZLATÝ KLAS S KYTIČKOU exponátu představující mimořádný přínos pro ochranu životního prostředí a v případě produktů potravinového charakteru jsou to potraviny, jež se vyznačují mimořádně kvalitativními parametry a standardy.

Po celou dobu Země živitelky budou probíhat odborné semináře, programy i bohatý doprovodný program.

Základní vstupné platí pro návštěvníky od 18 let a činí v předprodeji 160 Kč a na místě 200 Kč.

Zlevněné vstupné platí pro děti od 6 do 18 let, studenty do 26 let, seniory od 65 let, držitele průkazu ZTP včetně doprovodu a činí v předprodeji 100 Kč a na místě 120 Kč.

Rodinné vstupné opravňuje ke vstupu max. 2 dospělých osob a max 4 dětí od 6  do 15 let a činí v předprodeji 340 Kč a na místě 400 Kč.

Děti do 6 let mají vstup zdarma. 

Za parkování zaplatíte 90 Kč/den za motorku, za osobní auto 180 Kč/den a za dodávku nebo autobus 350 Kč/den.


Zaujal vás článek?   


Autor: redakce

Blíží se veletrh Země Živitelka. Co se chystá?

 V diskusi zatím není žádný příspěvek. Buďte první!

Nový příspěvek do diskuseKatalog firem,
produktů a služeb

Místo pro Vaše odkazy. V případě splnění registračních podmínek zdarma zveřejníme.

Vyhledávání Nová registrace

Newsletter

Chcete zůstat v obraze? Připojte se k naší komunitě profesionálů. Objednejte si zasílání nejaktuálnějších příspěvků mailem.

Přihlásit k odběru
Podnikatelský svaz pekařů a cukrářů
TEN ART, spol. s r.o.
Vyzkoušej Ekonomický Software DUNA
Výstaviště České Budějovice a.s.
MODERNÍ TECHNOLOGIE PRO POTRAVINÁŘSKÝ PRŮMYSL IV
Futurpol - dodáváme a servisujeme ucelená řešení pro pekárenské a potravinářské provozy a surovinová hospodářství.