https://www.traditionrolex.com/18
Cena vánočního cukroví by podle svazu pekařů měla odpovídat té loňské
  

Cena vánočního cukroví by podle svazu pekařů měla odpovídat té loňské

Témata: cukroví

Do Vánoc sice zbývají dva měsíce, ale v obchodech už jsou k dostání vánoční cukrovinky a cukroví. Pekárny, podle Bohumila Hlavatého, výkonného ředitele Svazu pekařů a cukrářů v České republice, zaznamenaly srovnatelný počet předobjednávek vánočního pečiva jako minulý rok. Cena pečených výrobků by však měla zůstat na podobné úrovni, a to i navzdory meziročnímu nárůstu inflace.
Dle dat Českého statistického úřadu je možné vyčíst, že v září byla u potravin meziroční míra inflace šest procent, přičemž v lednu byla zhruba na 25 procentech. Výkonný ředitel Svazu pekařů a cukrářů v České republice Bohumil Hlavatý v rozhovoru pro ČTK poznamenal, že ceny pečiva jsou letos celý rok přibližně stejné.

Mluvčí holdingu Agrofert Pavel Heřmanský, do jehož skupiny patří největší česká pekárna Penam nebo společnost United Bakeries, řekl, že firma letos očekává v prodejích vánočního cukroví růst. Na trh uvede jako novinku speciální nabídku cukroví pod značkou Odkolek.

„Naše vánoční cukroví vzniká s vysokým podílem kvalitní ruční práce. Některé druhy máme už napečeny a některé se už dokonce prodávají v obchodech. To nejlepší, co ručně vyrábíme, tedy máslové pečivo, se ale připravuje až mnohem později s ohledem na to, aby bylo co nejčerstvější,“ uvedl Pavel Heřmanský.

Obchodní řetězec Billa má již v prodeji balení vanilkových rohlíčků a lineckého cukroví. Konkurenční Kaufland ve svém akčním letáku věnuje hned čtyři strany akčních cen na výrobky k vánočnímu pečení. V letáku Lidl nabízí vánoční perníky a mnoho dalšího podobného zboží. Vánoční nálada se odráží nejen v potravinách, například Penny Market láká ve svém letáku na polštáře a ručníky s tématikou vánoční luxus za skvělé ceny.


Zaujal vás článek?   


Autor: redakce

Cena vánočního cukroví by podle svazu pekařů měla odpovídat té loňské

 V diskusi zatím není žádný příspěvek. Buďte první!

Nový příspěvek do diskuseKatalog firem,
produktů a služeb

Místo pro Vaše odkazy. V případě splnění registračních podmínek zdarma zveřejníme.

Vyhledávání Nová registrace

Newsletter

Chcete zůstat v obraze? Připojte se k naší komunitě profesionálů. Objednejte si zasílání nejaktuálnějších příspěvků mailem.

Přihlásit k odběru
Podnikatelský svaz pekařů a cukrářů
TEN ART, spol. s r.o.
Vyzkoušej Ekonomický Software DUNA
Výstaviště České Budějovice a.s.
MODERNÍ TECHNOLOGIE PRO POTRAVINÁŘSKÝ PRŮMYSL IV
Futurpol - dodáváme a servisujeme ucelená řešení pro pekárenské a potravinářské provozy a surovinová hospodářství.