https://www.traditionrolex.com/18
Český cukrář připravoval dezerty pro královnu
  

Český cukrář připravoval dezerty pro královnu


Pekaře a cukráře Josefa Maršálka zná již nejen snad každý v oboru, ale i široká česká veřejnost. Velkou měrou k tomu přispěla funkce porotce v pořadu České televize Peče celá země, který změnil pohled Čechů na domácí pečení a cukrářské umění. Je to cukrář srdcem i duší, který ctí tradiční postupy a zároveň do svého oboru neustále vnáší svěží závan inovace.
Josef se od malička cítil být pro svou práci předurčen, avšak nejprve vyhověl rodičům a studoval gymnázium. Po maturitě nastoupil na místo učitele na základní umělecké škole, avšak stále cítil volání svého snu, které nakonec vyústilo v přesun do hlavního města. Při práci se zvládnul dálkově vyučit kuchařem a cukrářem a navázal Vysokou školu hotelovou v Praze, kvůli které létal každé tři týdny zpět z Londýna, kde začal pracovat. Motivace a schopnost dotáhnout věci do konce se mu tedy rozhodně nedá upřít.

 

Jaké chutě má královská rodina?

Během svého pobytu v Británii získal Josef Maršálek ve svém oboru mnohá ocenění a pekl dokonce i dezerty pro britskou královskou rodinu. Této pocty si Josef velmi váží, protože ne každému se poštěstí péct pro vytříbené královské jazýčky. Nejradši připravoval sladká pokušení pro prince Philipa, protože ten opravdu jídlo miloval a odvážil se občas i k nějakému tomu experimentu. Zbytek královské rodiny má však poněkud konzervativní chutě, takže pro kreativitu není moc velký prostor. Královna Alžběta si nejraději pochutnávala na dortu ze sušenek Rich Tea, které milovala jako dítě a dezertech s hruškami.

 

Návrat domů

I když ho v ostrovním království čekala slibná kariéra, táhlo ho to dál a po roce sbírání zkušeností v Indii se v roce 2018 vrátil domů, kde založil vlastní značku Fat Brothers. Rok 2020 mu přinesl právě šanci vyzkoušet si pozici porotce v pořadu Peče celá země, která mu dodala věhlas i na domácí půdě. Vydal již několik kuchařek a pořádá věhlasné cukrářské kurzy. Svůj sen si Josef Maršálek splnil možná i víc než na sto procent.


Zaujal vás článek?   


Autor: redakce

Český cukrář připravoval dezerty pro královnu

 V diskusi zatím není žádný příspěvek. Buďte první!

Nový příspěvek do diskuseKatalog firem,
produktů a služeb

Místo pro Vaše odkazy. V případě splnění registračních podmínek zdarma zveřejníme.

Vyhledávání Nová registrace

Newsletter

Chcete zůstat v obraze? Připojte se k naší komunitě profesionálů. Objednejte si zasílání nejaktuálnějších příspěvků mailem.

Přihlásit k odběru
Podnikatelský svaz pekařů a cukrářů
TEN ART, spol. s r.o.
Vyzkoušej Ekonomický Software DUNA
Výstaviště České Budějovice a.s.
MODERNÍ TECHNOLOGIE PRO POTRAVINÁŘSKÝ PRŮMYSL IV
Futurpol - dodáváme a servisujeme ucelená řešení pro pekárenské a potravinářské provozy a surovinová hospodářství.