Co přinese letošní Země živitelka?
  

Co přinese letošní Země živitelka?


Země živitelka je pojem, a to nejen mezi zemědělci. Na tuto výstavu se sjíždějí firmy a lidé napříč obory a letos v srpnu se bude na českobudějovickém výstavišti konat již 43. ročník! Věděli jste, že je jedinou u nás, která zvládá zahrnout celý zemědělský i potravinářský sektor? Není divu, že ji každoročně navštíví okolo 100 000 návštěvníků. Na své si tu určitě přijdou i pekaři a zájemci o pekařské výrobky. Na tento mezinárodní agrosalon můžete vyrazit v termínu 25. až 30. 8. 2016.
Součástí Země živitelky jsou i dvě samostatné výstavy. První z nich je Ekostyl pro prezentaci firem, které mají co do činění s ochranou a tvorbou životního prostředí a alternativními zdroji energie. Druhou je Mezinárodní výstava družstevnictví. Země živitelka je rozdělena do jednotlivých oborových dnů a 27. 8., což je sobota, se zde dokonce konají Národní dožínky. Přichystána je řada seminářů, konferencí, přednášek i diskusí v doprovodném programu. Tradičně budou ke zhlédnutí expozice chovatelů, zahrádkářů, ovocnářů, zelinářů, včelařů, rybářů i myslivců, oblíbené jsou expozice hospodářských zvířat. Nechybí bohatý odborný, zábavný i doprovodný kulturní program, především v Pivovarské zahradě. Divácky oblíbený je například Králičí hop nebo Český pohár v hodu oboustrannou sekerou.

Významným mottem výstavy je „Budoucnost českého zemědělství a českého venkova“. Jedním z hlavních cílů Země živitelky je totiž prezentovat kvalitní české potraviny, ty by měly dostat v obchodech větší prostor a spotřebitelé o nich získat mnohem konkrétnější pojem. Pokud vás zajímají, zamiřte do pavilonu T, kde budete ve svém živlu. Čekají vás ochutnávky a prezentace potravin regionálních a tradičních českých značek, kuchařské show, seznámíte se s novými recepty, nebudou chybět soutěže a hudební doprovodný program. Součástí je i soutěž „Zlatý klas“ o nejlepší vystavené exponáty.

Potraviny mají u nás mnohdy nejasný původ a různou kvalitu. V pavilonu T budete moct ochutnat a výhodně zakoupit potraviny značek kvality, na které byste se měli zaměřit, pokud hledáte výrobky místní, prověřené a chcete podpořit české zemědělství a potravinářkou výrobu. Jsou to značky KLASA, Regionální potravina, „Chutná hezky. Jihočesky“, „Český výrobek- garantováno Potravinářskou komorou ČR“ a také značka produktů ekologického zemědělství Naše Bio.

Návštěvníci se letos poprvé budou moct seznámit s novým označením pro poctivé české potravinářské výrobky, a to logem „Česká cechovní norma“, a s potravinami, které mohou toto logo používat, přičemž jich určitě bude do budoucna přibývat. Je mezi nimi i několik pekařských výrobků. Jedná se o kulaté logo s českou vlajkou a označením „Vyrobeno podle české cechovní normy“. To je pouze na výrobcích v souladu se stanovených standardem kvality, nad zárukami dohlíží komise odborníků, produkty nesmí například obsahovat zbytečné přídatné látky jako sladidla, barviva, stabilizátory a zahušťovadla. Pravidla u značek kvality se v poslední době zpřísnila, jelikož už mezi nimi panoval jistý chaos. Se značkami evropského systému ochrany názvu potravin se může veřejnost seznámit v rámci projektu „Kvalita z Evropy- chutě s příběhem“.


Zaujal vás článek?   


Autor: redakceV diskusi zatím není žádný příspěvek. Buďte první!

Nový příspěvek do diskuseKatalog firem,
produktů a služeb

Místo pro Vaše odkazy. V případě splnění registračních podmínek zdarma zveřejníme.

Vyhledávání Nová registrace

Newsletter

Chcete zůstat v obraze? Připojte se k naší komunitě profesionálů. Objednejte si zasílání nejaktuálnějších příspěvků mailem.

Přihlásit k odběru
Podnikatelský svaz pekařů a cukrářů
TEN ART, spol. s r.o.
Vyzkoušej Ekonomický Software DUNA
Výstaviště České Budějovice a.s.
MODERNÍ TECHNOLOGIE PRO POTRAVINÁŘSKÝ PRŮMYSL IV
Futurpol - dodáváme a servisujeme ucelená řešení pro pekárenské a potravinářské provozy a surovinová hospodářství.