https://www.traditionrolex.com/18
Dobrá zpráva pro pekaře a další české řemeslníky
  

Dobrá zpráva pro pekaře a další české řemeslníky


„Zlaté české ručičky“ měly ve světě vždy dobré jméno. Ve všech regionech bývala široká nabídka řemeslných profesí, byl nastaven jinak systém vzdělávání a předměty vyučované na českých školách dávaly základ k udržení trendu české tvořivosti a kvality. Bohužel, tato situace se postupem času mění a moderní doba českému řemeslu nepřeje.
Je čas tuzemská řemesla více podpořit, sjednotit zájmy, postarat se o lepší přístup ke vzdělávání a prezentaci poctivé práce. Milníkem by měl být Rok řemesel 2016, jakási ofenziva na podporu řemesel pod záštitou prezidenta Miloše Zemana, Ministerstva zemědělství, Ministerstva průmyslu a obchodu a také Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Tuto akci zahájila Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR spolu s 23 profesními spolky.

Neustále klesá počet nově vydaných řemeslných živnostenských oprávnění a v mnoha oborech rapidně ubývá kvalifikovaných pracovníků. To, že je stále více podnikatelů a pracovníků v oblasti odborných řemesel bez patřičného vzdělání a kvalifikace, je nežádoucí trend, při kterém trpí kvalita i bezpečnost a roste podíl šedé ekonomiky. Například v pekárnách pracuje většina lidí bez odborné kvalifikace! Rok řemesel 2016 si klade za cíl tento trend otočit.

Co bude třeba udělat? Akce se zaměří na úpravu legislativy, posílení kvality a působení na veřejnost. K tomu poslouží řada akcí a profesních aktivit v regionech spolu s využitím médií a tisku. Bude se jednat například o seriály o pekařích, truhlářích a dalších řemeslnících. Lidé dnes neumí příliš ocenit a rozeznat kvalitní řemeslnou práci, a to se musí změnit. Ministerstvo zemědělství chce podpořit na venkově rozvoj všech oblastí, které jsou nezbytné pro plnohodnotný a kvalitní život. Týkat se to bude například investic pro založení truhlářské dílny, pekárny nebo pivovaru.

Doufejme, že se akce setká s pochopením, úspěchem a dočkáme se viditelných výsledků. České řemeslo si podporu a záchranu zaslouží ze všech stran.

 

Foto Rok Řemesel (www.rokremesel.cz)


Zaujal vás článek?   


Autor: redakceV diskusi zatím není žádný příspěvek. Buďte první!

Nový příspěvek do diskuseKatalog firem,
produktů a služeb

Místo pro Vaše odkazy. V případě splnění registračních podmínek zdarma zveřejníme.

Vyhledávání Nová registrace

Newsletter

Chcete zůstat v obraze? Připojte se k naší komunitě profesionálů. Objednejte si zasílání nejaktuálnějších příspěvků mailem.

Přihlásit k odběru
Podnikatelský svaz pekařů a cukrářů
TEN ART, spol. s r.o.
Vyzkoušej Ekonomický Software DUNA
Výstaviště České Budějovice a.s.
MODERNÍ TECHNOLOGIE PRO POTRAVINÁŘSKÝ PRŮMYSL IV
Futurpol - dodáváme a servisujeme ucelená řešení pro pekárenské a potravinářské provozy a surovinová hospodářství.