https://www.traditionrolex.com/18
Jak se Sázavská pekárna přizpůsobila boji proti koronaviru?
  

Jak se Sázavská pekárna přizpůsobila boji proti koronaviru?


Koronavirová krize dopadla snad na nás všechny. Uzavření provozoven se sice pekáren nedotklo, ale pokles poptávky v kamenných prodejnách i zvýšená hygienická opatření ovlivnila každodenní chod pekáren v celé republice. Pekárna Sázava se do opatření pustila hned a z gruntu.
Něco o pekárně Sázava

Historie této pekárny se začala psát v obci Sázava nedaleko Lanškrouna, když se dva mladí muži rozhodli dělat něco, co by jim dávalo smysl a začali svůj sen budovat od nuly. Ani jeden z nich přitom nebyl pekař a vypracovat se stálo hodně sil a houževnatosti. Řetězec pekáren, který se rozrostl snad do všech větších měst, tedy berou jako své dítě a zakládají si na tradici českých pekařů a cukrářů.

 

Co se změnilo s příchodem korony?

Pekárna Sázava okamžitě zareagovala na boj s virem a začala používat speciální turniket s dezinfekcí, který dokáže kontrolovat teplotu těla. Takto zvládne do určitých prostor zamezit přístup osobě, která by měla zvýšenou teplotu a mohla by být potenciální infekční hrozbou. Člověk, který chce turniketem projít musí vložit ruce pod bezdotykový dávkovač dezinfekce a termo-vizuální kamera překontroluje, zda je nasazená rouška a změří tělesnou teplotu. Pokud je vše v pořádku, daná osoba může pokračovat do zabezpečné části budovy. Kontrola je plně automatizovaná a jednoduchá. Turniketem projde denně průměrně přes 200 lidí. Turniket zajišťoval nenásilnou kontrolu ještě před zavedením povinného testování. Umění rychle se přizpůsobit novým podmínkám je důležité pro každé podnikání a obzvláště v nelehkých časech koronavirové krize, kdy se podmínky mění na denní bázi je důležité umět na situaci rychle zareagovat.


Zaujal vás článek?   


Autor: redakce

Jak se Sázavská pekárna přizpůsobila boji proti koronaviru?

 V diskusi zatím není žádný příspěvek. Buďte první!

Nový příspěvek do diskuseKatalog firem,
produktů a služeb

Místo pro Vaše odkazy. V případě splnění registračních podmínek zdarma zveřejníme.

Vyhledávání Nová registrace

Newsletter

Chcete zůstat v obraze? Připojte se k naší komunitě profesionálů. Objednejte si zasílání nejaktuálnějších příspěvků mailem.

Přihlásit k odběru
Podnikatelský svaz pekařů a cukrářů
TEN ART, spol. s r.o.
Vyzkoušej Ekonomický Software DUNA
Výstaviště České Budějovice a.s.
MODERNÍ TECHNOLOGIE PRO POTRAVINÁŘSKÝ PRŮMYSL IV
Futurpol - dodáváme a servisujeme ucelená řešení pro pekárenské a potravinářské provozy a surovinová hospodářství.