https://www.traditionrolex.com/18
Jednatelka pekárny JAPEK chce zastavit vylidňování Litvínova
  

Jednatelka pekárny JAPEK chce zastavit vylidňování Litvínova

Témata: JAPEK

Litvínovská radnice je podle jednatelky janovské pekárny JAPEK a zároveň zastupitelky města Heleny Zemánkové Týřové málo nakloněna podnikatelům. Přitom právě podnikatelé v Litvínově a okolí vytváří potřebná pracovní místa, která mohou omezit vylidňování města.
Město se potýká s odlivem mladých lidí

Z Litvínova dlouhodobě odchází mladí lidé do regionů s vyšší zaměstnaností. Přitom pokud počet obyvatel klesne pod 25 000, přijde město o část příjmů z rozpočtového určení daní.

Za vylidňování města stojí také nedostatečná motivace litvínovské radnice, domnívá se jednatelka pekárny JAPEK Helena Zemánková Týřová, které je rovněž zastupitelkou města za ODS. „Město by mělo mladé lidi motivovat k tomu, aby tu chtěli zůstávat, zakládat rodiny, začít podnikat. Jednou z motivací by mohly být například nižší daně z nemovitostí“, říká Helena Zemánková Týřová.

 

Více obyvatel mohou přilákat nižší daně z nemovitostí

Právě vysoké daně z nemovitostí významně omezují život nejen rodinám, ale i živnostníkům. „Vedení města Litvínov by mělo více naslouchat potřebám živnostníků“, dodává Zemánková Týřová. Podle jednatelky janovské pekárny by situaci mohla vyřešit diferenciovaná daň z nemovitostí.

Sníženou daňovou sazbou by měli být zvýhodněny rezidenční lokality, které přilákají více mladých rodin ke koupi nemovitosti. Zvýhodněná sazba by se mohla uplatnit také pro drobné živnostníky podnikající v centru města a pro podnikatele v Janově a dalších lokalitách, které kvůli zvýšené kriminalitě musí vynakládat více financí do ostrahy svého majetku. Naopak velkým průmyslovým podnikům by měla zůstat zvýšená sazby daně z nemovitosti.

K podpoře podnikatelů podle jednatelky janovské pekárny patří také odpovědné rozhodování města o klíčových aspektech, které přispívají k podpoře lokálního hospodářství. Tím jsou především parkovací zóny pro zákazníky a průjezdnost ulic s vyšší koncentrací obchodů.

 

Pekárna JAPEK zaměstnává obyvatele z vyloučených lokalit

Janovská pekárna JAPEK zaměstnává přes 200 zaměstnanců, mezi které patří i obyvatelé ze sociálně vyloučených lokalit Janova. Pekárna ročně upeče téměř 3 miliony bochníků chleba a 62 milonů rohlíků. Čerstvé pečivo denně rozváží do 13 vlastních prodejen a k dalším maloobchodním odběratelům na Chomutovsku, Mostecku a Lounsku.

V sortimentu rodinné pekárny JAPEK pravidelně střídají přes 350 pekařských produktů. Specialitou pekárny jsou diabetické výrobky a chléb, za který mimo jiné získali ocenění Chléb roku 2009 a Řemeslný chléb roku 2009.


Zaujal vás článek?   


Autor: redakceV diskusi zatím není žádný příspěvek. Buďte první!

Nový příspěvek do diskuseKatalog firem,
produktů a služeb

Místo pro Vaše odkazy. V případě splnění registračních podmínek zdarma zveřejníme.

Vyhledávání Nová registrace

Newsletter

Chcete zůstat v obraze? Připojte se k naší komunitě profesionálů. Objednejte si zasílání nejaktuálnějších příspěvků mailem.

Přihlásit k odběru
Podnikatelský svaz pekařů a cukrářů
TEN ART, spol. s r.o.
Vyzkoušej Ekonomický Software DUNA
Výstaviště České Budějovice a.s.
MODERNÍ TECHNOLOGIE PRO POTRAVINÁŘSKÝ PRŮMYSL IV
Futurpol - dodáváme a servisujeme ucelená řešení pro pekárenské a potravinářské provozy a surovinová hospodářství.