https://www.traditionrolex.com/18
Kvalita pečiva je důležitá. Vysoké ceny některé zákazníky neodradí.
  

Kvalita pečiva je důležitá. Vysoké ceny některé zákazníky neodradí.

Témata: pečivo

Dalo by se předpokládat, že astronomické ceny pečiva nutí zákazníky kupovat méně kvalitní produkty nebo za lepší cenou putovat i dál, než byli zvyklí.
Sousední země získávají české zákazníky

Obecně je nejčastější destinací pro levné nákupy sousední Polsko, kde mohou zákazníci na velkých nákupech ušetřit stovky korun za srovnatelnou kvalitu potravin.

Naši němečtí a rakouští sousedé mají sice ceny o něco vyšší než v Polsku, avšak za stejnou nebo i nižší cenu než u nás tu v řetězcích nakoupíte mnohem kvalitnější potraviny, pečivo nevyjímaje.

Zákazníky zajímá složení i původ

Ne všichni zákazníci však mají stejné preference a najde se i skupina zákazníků, kteří dbají na kvalitu pečiva a původ surovin. Takovému náročnějšímu zákazníkovi, který řeší i výživovou hodnotu a nikoliv pouze cenu, nestačí pečivo dopékané z mražených polotovarů.

O vliv výživy na zdraví se nyní dle nedávného průzkumu společnosti Meriton zajímá víc než 85 procent lidí, etikety se složením si čte víc než 66 procent a o původ se zajímá asi 70 procent zákazníků. Těch, kteří víc věří domácím produktům než těm importovaným je zatím 30 procent, ale ani tak to není z hlediska trhu zanedbatelné číslo.

Čtvrtina zákazníků supermarketů touží po vyšší kvalitně

To, že počet zákazníků, kteří si zakládají na kvalitě potravin, roste, podporuje i fakt, že 25 procent zákazníků by ocenilo širší nabídku kvalitních potravin a 17 procent by uvítalo větší výběr zdravých potravin. Asi 50 procent zákazníků navíc nevěří, že by kvalita produktů odpovídala současným cenám.

Za zmínku stojí i fakt, že během kovidu si spousta domácností vyzkoušela domácí pečení chleba i jiných druhů pečiva a ti zákazníci, kteří touží po čerstvosti a kvalitě, si tak kdykoliv mohou zase upéct křupavou dobrotu doma. Budou přesně vědět, jaké ingredience použili, jak je pečivo staré a zároveň oproti nákupu v řemeslné pekárně znatelně ušetří. Ne každý má však na domácí pečení čas nebo chuť, a tak musíme doufat, že se ceny vstupů umoudří, a když bude zákazník kupovat dražší pečivo, bude tomu úměrně odpovídat i jeho kvalita.


Zaujal vás článek?   


Autor: redakce

Kvalita pečiva je důležitá. Vysoké ceny některé zákazníky neodradí.

 V diskusi zatím není žádný příspěvek. Buďte první!

Nový příspěvek do diskuseKatalog firem,
produktů a služeb

Místo pro Vaše odkazy. V případě splnění registračních podmínek zdarma zveřejníme.

Vyhledávání Nová registrace

Newsletter

Chcete zůstat v obraze? Připojte se k naší komunitě profesionálů. Objednejte si zasílání nejaktuálnějších příspěvků mailem.

Přihlásit k odběru
Podnikatelský svaz pekařů a cukrářů
TEN ART, spol. s r.o.
Vyzkoušej Ekonomický Software DUNA
Výstaviště České Budějovice a.s.
MODERNÍ TECHNOLOGIE PRO POTRAVINÁŘSKÝ PRŮMYSL IV
Futurpol - dodáváme a servisujeme ucelená řešení pro pekárenské a potravinářské provozy a surovinová hospodářství.