https://www.traditionrolex.com/18
Mezi spotřebiteli roste zájem o biovýrobky včetně pečiva
  

Mezi spotřebiteli roste zájem o biovýrobky včetně pečiva


Spotřebitelé mají čím dál větší zájem o potraviny v biokvalitě. K nejoblíbenějším produktům patří ovoce, zelenina a pečivo. Zákazníci stojí rovněž o maso, mléčné výrobky, kečupy, oleje a dětskou výživu.
Vyplývá to z údajů zveřejněných ministerstvem zemědělství při příležitosti Měsíce biopotravin a ekologického zemědělství. Ten probíhá po celé září pod mottem "bio pro každého". Jeho cílem je přiblížit biopotraviny spotřebitelům. Ministerstvo se letos snaží odstranit rozšířenou představu, že biopotraviny jsou jen pro malou skupinu obyvatel. "Přitom biopotraviny mohou být dostupné každému a bio nutně neznamená dražší," uvedl ministr zemědělství Marian Jurečka.

Biopotraviny mají řadu dobrých vlastností, s jejich konzumací však oproti rozšířené představě automaticky nesouvisí hubnutí. Podobně jako konvenční potraviny mají svou nutriční hodnotu. Chutnají však výrazně lépe.

V České republice roste výměra ekologicky obhospodařované půdy. Letos již dosáhla 11 procent celkové plochy. Od počátku roku bylo zaregistrováno 25 nových biovýrobců. I to je důkazem, že celý segment biopotravin roste.


Zaujal vás článek?   


Autor: Martin StejskalV diskusi zatím není žádný příspěvek. Buďte první!

Nový příspěvek do diskuseKatalog firem,
produktů a služeb

Místo pro Vaše odkazy. V případě splnění registračních podmínek zdarma zveřejníme.

Vyhledávání Nová registrace

Newsletter

Chcete zůstat v obraze? Připojte se k naší komunitě profesionálů. Objednejte si zasílání nejaktuálnějších příspěvků mailem.

Přihlásit k odběru
Podnikatelský svaz pekařů a cukrářů
TEN ART, spol. s r.o.
Vyzkoušej Ekonomický Software DUNA
Výstaviště České Budějovice a.s.
MODERNÍ TECHNOLOGIE PRO POTRAVINÁŘSKÝ PRŮMYSL IV
Futurpol - dodáváme a servisujeme ucelená řešení pro pekárenské a potravinářské provozy a surovinová hospodářství.