https://www.traditionrolex.com/18
Na Dnech chleba v Pardubicích byl vyhlášen Chléb roku 2021
  

Na Dnech chleba v Pardubicích byl vyhlášen Chléb roku 2021


Do Pardubic se každoročně sjíždí pekařští mistři z celé republiky. Proč? No přece na soutěž o nejlepší Chléb roku! Letos proběhl již sedmadvacátý ročník, ve kterém se o prestižní ocenění v této celorepublikové soutěži ucházelo 80 vzorků, které hodnotilo 20 zkušených porotců ve dvou kolech. Soutěžilo se celkem v pěti kategoriích a kromě chuti se hodnotil i vzhled, objem, kvalita kůrky i střídky a vůně. Celá akce se jmenuje příznačně Dny chleba Pardubice a její součástí je kromě soutěže i školení o trendech v oblasti pekárenství nebo třeba výstava pekárenských strojů.
Kdo zvítězil a jaké ocenění získal?

Vítězem v kategorii Chléb roku 900–1 200g je pekárna BEAS z Choustníkova Hradiště, která zvítězila i v kategorii Novinka roku. Kategorii Chléb roku 500–800g potom ovládla pekárna Racek z Přerova a prvním místem v kategorii Chléb bez hranic se může pochlubit gigant United Bakeries. Vítěze v kategorii Chléb mladých vybrali studenti Střední průmyslové školy potravinářství a služeb Pardubice a nejvyšší hodnocení od nich získala Karlova pekárna z Židlochovic.

Prostory pro konání soutěže poskytla taktéž SPŠPaS Pardubice, avšak vítězové soutěže byli vyhlášeni na slavnostním galavečeru v prostorách výstaviště IDEON v Pardubicích. Chleby, které se v jednotlivých kategoriích umístily na prvním místě, se mohou pochlubit ochrannou známkou Chléb roku 2021. Ocenění si však zaslouží nejen vítězové, a tak mohou i chleby na druhém až pátém místě užívat ochranné známky Chléb vyníkající kvality.


Zaujal vás článek?   


Autor: redakce

Na Dnech chleba v Pardubicích byl vyhlášen Chléb roku 2021

 V diskusi zatím není žádný příspěvek. Buďte první!

Nový příspěvek do diskuseKatalog firem,
produktů a služeb

Místo pro Vaše odkazy. V případě splnění registračních podmínek zdarma zveřejníme.

Vyhledávání Nová registrace

Newsletter

Chcete zůstat v obraze? Připojte se k naší komunitě profesionálů. Objednejte si zasílání nejaktuálnějších příspěvků mailem.

Přihlásit k odběru
Podnikatelský svaz pekařů a cukrářů
TEN ART, spol. s r.o.
Vyzkoušej Ekonomický Software DUNA
Výstaviště České Budějovice a.s.
MODERNÍ TECHNOLOGIE PRO POTRAVINÁŘSKÝ PRŮMYSL IV
Futurpol - dodáváme a servisujeme ucelená řešení pro pekárenské a potravinářské provozy a surovinová hospodářství.