https://www.traditionrolex.com/18
Největší český výrobce pečiva Penam byl v loňském roce ve ztrátě
  

Největší český výrobce pečiva Penam byl v loňském roce ve ztrátě

Témata: pečivopenam

Nárůst tržeb i provozního zisku, ale zároveň celkový propad do ztráty. Takové bylo hospodaření největšího tuzemského výrobce pečiva, společnosti Penam z holdingu Agrofert. Vyplývá to z výroční zprávy, kterou firma zveřejnila ve Sbírce listin.
Penamu se povedlo už čtvrtým rokem po sobě zvýšit celkové tržby, ty se oproti předchozímu roku zvýšili o 255 milionů na téměř čtyři miliardy korun v roce 2019. Zároveň se ale pekárenský gigant celkově propadl do ztráty. Už v roce 2018 se mu snížil zisk v meziročním srovnání o citelných 80 procent na 23 milionů korun, loni už skončil ve ztrátě ve výši přes 94 milionů.

 

Nákup United Bakeries

Podle mluvčího holdingu Agrofert Karla Hanzelky bylo příčinou ztráty vytvoření opravných položek k finančním investicím v zahraničí. V minulém roce schválil antimonopolní úřad záměr Agrofertu koupit dvojku českého pekárenského trhu United Bakeries. Zároveň musel Agrofert splnit podmínky úřadu a odprodat část pekáren sloučených do firmy PEK Group. To se stalo letos v červnu a PEK Group odkoupila společnost bývalého manažera United Bakeries Tomáše Vaňka.

Spojení s United Bakeries hodnotí Penam ve výroční zprávě jako zásadní událost pro celou firmu. „Toto spojení se stalo klíčovým krokem k zachování dlouholeté tradice české pekárenské výroby v prostřední velmi náročného a konkurenčního trhu,“ uvedl předseda představenstva Penamu Jaroslav Kurčík.

 

Počet zaměstnanců klesl na 1800

Ten také ve výroční zprávě uvedl, že se společnosti přinášet na trh nové výrobky vycházející z trendů zdravé výživy. Penam zároveň pokračuje v modernizaci svých provozů. Celkem vlastní čtyři mlýny a devět pekáren. V minulém roce čerpal dotaci 5,5 milionu korun na nákup mlýnských technologií.

Meziročně Penamu poklesl počet zaměstnanců o 40 na rovných 1800. Společnost vznikla v roce 1992, do holdingu Agrofert patří od roku 2004. Jeho majitelem byl premiér Andrej Babiš, který firmu vložil do svěřenských fondů.


Zaujal vás článek?   


Autor: redakce

Největší český výrobce pečiva Penam byl v loňském roce ve ztrátě

 V diskusi zatím není žádný příspěvek. Buďte první!

Nový příspěvek do diskuseKatalog firem,
produktů a služeb

Místo pro Vaše odkazy. V případě splnění registračních podmínek zdarma zveřejníme.

Vyhledávání Nová registrace

Newsletter

Chcete zůstat v obraze? Připojte se k naší komunitě profesionálů. Objednejte si zasílání nejaktuálnějších příspěvků mailem.

Přihlásit k odběru
Podnikatelský svaz pekařů a cukrářů
TEN ART, spol. s r.o.
Vyzkoušej Ekonomický Software DUNA
Výstaviště České Budějovice a.s.
MODERNÍ TECHNOLOGIE PRO POTRAVINÁŘSKÝ PRŮMYSL IV
Futurpol - dodáváme a servisujeme ucelená řešení pro pekárenské a potravinářské provozy a surovinová hospodářství.