https://www.traditionrolex.com/18
Označení Regionální potravina Libereckého kraje si odnesla Koláčkova pekárna
  

Označení Regionální potravina Libereckého kraje si odnesla Koláčkova pekárna


Sedmého ročníku soutěže o značku Regionální potravina Libereckého kraje 2016 se zúčastnilo 27 výrobců s 93 produkty. Devět z nich získalo možnost užívání prestižního loga Regionální potravina. Mezi top produkty se umístila i Koláčkova pekárna s celozrnným koláčem se sezónním ovocem.
Smyslem soutěže Regionální potravina je podporovat a propagovat malé a střední potravinářské výrobce. V produktu, který ocenění získá, se nachází minimálně 70 % místních surovin. Zároveň je také zárukou kvality.

V Libereckém kraji získalo značku Regionální potravina již 48 výrobků. Za letošní rok osmičlenná komise ocenila 9 produktů z různých kategorií.

Prestižní logo v Libereckém kraji získaly hned dvě pekárny

V letošním roce ocenění v kategorii Pekařské výrobky včetně těstovin získal celozrnný koláč se sezónním ovocem z Koláčkovy pekárny. Stejně úspěšná byla také pekárna Mikula Turnov se svým cukrářským výrobkem Mikulův mrak.

Díky umístění v prestižní soutěži se nyní Koláčkova pekárna i pekárna Mikula Turnov mohou pyšnit logem Regionální potravina na obalu oceněných výrobků po dobu čtyř let.

Oceněné produkty bude možné již brzy ochutnat

Mezi další produkty, které od roku 2016 mohou používat značku Regionální potravina, patří debrecínka z Řeznictví a uzenářství Karla Kloučka či jelení klobása od společnosti Folda. V kategorii sýry včetně tvaru vyhrál bio ovčí tvaroh tučný od Mgr. Jany Rosenbaumové a mezi mléčnými výrobky bylo oceněno Filounské bio podmáslí kysané od Martina Šourka.

V dalších kategoriích byly oceněny produkty jako Světoběžník JC Cimrmanův 12° světlý ležák z Pivovaru Příchovice, český česnek z podkrkonoší od Jana Hradeckého a ovocný sorbet ostružina od Davida Stárka.

Koláč, Mikulův mrak i další oceněné produkty bude možné ochutnat již brzy na různých akcích. Poprvé na Den dětí 1. června v libereckých kasárnách.


Zaujal vás článek?   


Autor: redakceV diskusi zatím není žádný příspěvek. Buďte první!

Nový příspěvek do diskuseKatalog firem,
produktů a služeb

Místo pro Vaše odkazy. V případě splnění registračních podmínek zdarma zveřejníme.

Vyhledávání Nová registrace

Newsletter

Chcete zůstat v obraze? Připojte se k naší komunitě profesionálů. Objednejte si zasílání nejaktuálnějších příspěvků mailem.

Přihlásit k odběru
Podnikatelský svaz pekařů a cukrářů
TEN ART, spol. s r.o.
Vyzkoušej Ekonomický Software DUNA
Výstaviště České Budějovice a.s.
MODERNÍ TECHNOLOGIE PRO POTRAVINÁŘSKÝ PRŮMYSL IV
Futurpol - dodáváme a servisujeme ucelená řešení pro pekárenské a potravinářské provozy a surovinová hospodářství.