https://www.traditionrolex.com/18
Pekárenský trh: Jak se vyvíjí poptávka po chlebu?
  

Pekárenský trh: Jak se vyvíjí poptávka po chlebu?


Roční spotřeba chleba činí v České republice přibližně 40 kg na osobu. Mezi českými spotřebiteli je stále největší zájem o klasický pšenično-žitný chléb. Pozadu ale nezůstávají také chlebové speciality či dopékané pečivo. Dokládají to data ze Spotřebitelského panelu GfK. Podívejte se, jak se vyvíjí trh s chlebem.
Nejvíce spotřebitelé utratí za pšenično-žitný chléb

Mezi pečivem čeští spotřebitelé nejvíce preferují pšenično-žitný chléb. Údaje ze Spotřebitelského panelu GfK dokládají, že chléb v celkových výdajích za pekárenské produkty zaujímá 65% podíl. Druhou skupinou nejvíce kupovaných pekárenských výrobků jsou celozrnné a vícezrnné chleby s vyšším obsahem žitné mouky. V tomto segmentu pečiva byl zaznamenán meziroční nárůst o 10 %. Na pomyslné třetí příčce v segmentu chleba jsou toastové chleby, které zaznamenávají nejdynamičtější růst.

 

Chlebový sortiment se přizpůsobuje požadavkům zákazníků

Ačkoliv moderní způsob výroby chleba oslavil minulý rok 100 let, chlebový sortiment se výrazně proměňuje. Oproti minulým dekádám je nabídka chleba daleko rozmanitější a pestřejší. Za tím stojí také flexibilní přizpůsobování poptávce zákazníků. To potvrzují také slova výkonného ředitele pekárny PECUD, Martina Abrahama: „Chlebový sortiment je dnes co do množství druhů, složení, tvarů a typů daleko bohatší. Například náš denní výrobní sortiment tvoří víc než sto druhů chleba, běžného a jemného pečiva.“

Kromě rozšiřující nabídky se zákazníkovi přibližuje také distribuce čerstvého chleba. Nabídka čerstvých produktů se rozšířila z řemeslných pekařství také do obchodních řetězců, které pečivo připravují ve vlastních dopékacích zařízeních. Díky tomu zákazníci pořídí čerstvý, ještě teplý chléb v kteroukoliv denní dobu.

 

Roste zájem o dopékané pečivo

Skutečnost, že výroba dopékaného pečiva na českém trhu roste, dokládají data. Podíl dopékaného pečiva zastupuje přibližně třetinu nabídky veškerého pečiva v obchodech. Přičemž stále existuje potenciál pro růst, neboť v západní Evropě zaujímá podíl dopékaného pečiva až polovinu trhu s pekárenskými produkty. Čeští zákazníci podle dat ze Spotřebitelského panelu GfK utratí za dopékané pečivo 10 % z celkové sumy vynaložené na nákup pečiva.


Zaujal vás článek?   


Autor: redakce

Pekárenský trh: Jak se vyvíjí poptávka po chlebu?

 Id799iwhd8 Reaguj

Ваши счёта будут заблокированы Подробнее: https://docs.google.com/document/d/AAApekarske-technologie.czBBB/view

Nový příspěvek do diskuseKatalog firem,
produktů a služeb

Místo pro Vaše odkazy. V případě splnění registračních podmínek zdarma zveřejníme.

Vyhledávání Nová registrace

Newsletter

Chcete zůstat v obraze? Připojte se k naší komunitě profesionálů. Objednejte si zasílání nejaktuálnějších příspěvků mailem.

Přihlásit k odběru
Podnikatelský svaz pekařů a cukrářů
TEN ART, spol. s r.o.
Vyzkoušej Ekonomický Software DUNA
Výstaviště České Budějovice a.s.
MODERNÍ TECHNOLOGIE PRO POTRAVINÁŘSKÝ PRŮMYSL IV
Futurpol - dodáváme a servisujeme ucelená řešení pro pekárenské a potravinářské provozy a surovinová hospodářství.