https://www.traditionrolex.com/18
Pekaři upekli na výstavě Země živitelka 2011 dožínkový koláč i pro Václava Klause
  

Pekaři upekli na výstavě Země živitelka 2011 dožínkový koláč i pro Václava Klause


Čest zahájit v Českých Budějovicích 38. ročník výstavy Země živitelka dostal Podnikatelský svaz pekařů a cukrářů v České republice. Den českých pekařů a cukrářů, který svaz pořádá, se tentokrát konal v nových prostorách, přímo na výstavišti v pavilonu Z. Celkem jedenáct firem zde také představovalo své výrobky a služby pro pekárny a cukrárny.
Akci navštívil, ve čtvrtek 25. srpna, prezident Václav Klaus a spolu s předsedou Senátu Milanem Štechem a ministrem zemědělství Milanem Fuksou si odnesli domů krásný dožínkový koláč. O prvenství v soutěži o nejhezčí dožínkový koláč soupeřilo šestnáct pekáren. Ochutnat a vybrat vítěze mohli v anketě i návštěvníci, kterých bylo na výstavě kolem sto tisíc. Pomyslnou první příčku obsadily pražské Michelské pekárny, které porazily loňského vítěze NOPEK z Vysokého Mýta. V závěsu za nimi se umístily ENPEKA ze Žďáru nad Sázavou a Pekárny a cukrárny Klatovy.

Úspěšná premiéra odborného semináře pekařů a cukrářů

Odborný seminář pekařů a cukrářů měl na výstavě svou premiéru a to úspěšnou. Zcela zaplněný sál se zájmem sledoval například přednášku od firmy Grant Consulting, na téma Jak úspěšně žádat o dotace s poradenskou firmou. Pavel Filip ze Svazu průmyslových mlýnů se pokusil o prognózu letošní sklizně obilovin a Tomáš Kreutzer z Potravinářské komory vysvětloval podmínky používání značky Český výrobek - garantováno Potravinářskou komorou České republiky.
Radovan Smrž, ředitel firmy Zeelandia, přinesl aktuální přehled vývoje cen na trhu komodit pro pekaře a cukráře. Zamýšlel se také nad tím, zda může mezinárodní firma obstát v roli regionálního dodavatele.


Zaujal vás článek?   


Autor: redakceV diskusi zatím není žádný příspěvek. Buďte první!

Nový příspěvek do diskuseKatalog firem,
produktů a služeb

Místo pro Vaše odkazy. V případě splnění registračních podmínek zdarma zveřejníme.

Vyhledávání Nová registrace

Newsletter

Chcete zůstat v obraze? Připojte se k naší komunitě profesionálů. Objednejte si zasílání nejaktuálnějších příspěvků mailem.

Přihlásit k odběru
Podnikatelský svaz pekařů a cukrářů
TEN ART, spol. s r.o.
Vyzkoušej Ekonomický Software DUNA
Výstaviště České Budějovice a.s.
MODERNÍ TECHNOLOGIE PRO POTRAVINÁŘSKÝ PRŮMYSL IV
Futurpol - dodáváme a servisujeme ucelená řešení pro pekárenské a potravinářské provozy a surovinová hospodářství.