Pekárna a restaurace namísto chátrající nádražní budovy
  

Pekárna a restaurace namísto chátrající nádražní budovy

Témata: pekárna

Opuštěná výpravní budova na nádraží v Ústí nad Orlicí už nebude dál chátrat. Jejím novým majitelem je společnost, která přímo za tímto účelem vznikla a chce budově z 19. století vrátit půvab spolu s funkčností.
S objektem, kterému se přezdívá Stará dáma, mají jeho noví majitelé velké plány, které zahrnují i pekárnu. Nebude to ale úplně jednoduchá cesta.

Vícepatrová budova stojí totiž uprostřed kolejí, kromě podchodu k ní nevede žádná přístupná cesta a navíc je prohlášena kulturní památkou. Svému účelu přestala sloužit v březnu 2014 a odmítly do ní investovat jak České Dráhy, tak i Správa železniční dopravní cesty. Odkup odmítlo také město.

Nezbytná rekonstrukce se bude potýkat s mnoha technickými potížemi i názory památkářů. Přesto jsou majitelé optimističtí a již se na celý proces těší. Hned po zapsání do katastru nemovitostí se chtějí pustit do práce a viditelných změn by se cestující mohli dočkat již počátkem tohoto léta. V objektu by měla fungovat restaurace a pekárna, v přízemí lidé budou moct čekat na vlak i v nepříznivém počasí, v horním patře jsou časem plánovány bytové prostory.

Jak to s pekárnou uprostřed kolejí dopadne? To teprve ukáže čas a nezbývá než novopečeným majitelům objektu popřát hodně podnikatelského štěstí.

 

Foto Radek Papež (www.zelpage.cz)


Zaujal vás článek?   


Autor: redakceV diskusi zatím není žádný příspěvek. Buďte první!

Nový příspěvek do diskuseKatalog firem,
produktů a služeb

Místo pro Vaše odkazy. V případě splnění registračních podmínek zdarma zveřejníme.

Vyhledávání Nová registrace

Newsletter

Chcete zůstat v obraze? Připojte se k naší komunitě profesionálů. Objednejte si zasílání nejaktuálnějších příspěvků mailem.

Přihlásit k odběru
Podnikatelský svaz pekařů a cukrářů
TEN ART, spol. s r.o.
Vyzkoušej Ekonomický Software DUNA
Výstaviště České Budějovice a.s.
MODERNÍ TECHNOLOGIE PRO POTRAVINÁŘSKÝ PRŮMYSL IV
Futurpol - dodáváme a servisujeme ucelená řešení pro pekárenské a potravinářské provozy a surovinová hospodářství.