https://www.traditionrolex.com/18
Pekárny Nopek měli loni vyšší obrat, přesáhl 400 milionů korun
  

Pekárny Nopek měli loni vyšší obrat, přesáhl 400 milionů korun


Vyšší obrat, ale nižší zisk. Tak by se daly zhodnotit ekonomické výsledky pekáren Nopek z Vysokého Mýta ve východních Čechách. Podle výroční zprávy společnosti zveřejněné ve Sbírce listin vykázal podnik za rok 2018 zdaněný zisk přes pět milionů korun.
Ještě v roce 2017 to bylo přitom 11,5 milionu korun. Zisk klesal i přes meziroční zvýšení obratu společnosti. Ten se v minulém roce zvýšil o 3,7 procenta na 403 milionů korun. Firma také meziročně nepatrně snížila svou produkci.

V minulém roce na prodejní pulty dodala celkem 13 665 tun pekařských a cukrářských výrobků. Tato hodnota představuje přibližně 98 procent produkce z předešlého roku. Významnou část produkce Nopeku tvoří mražené pečivo, kromě něj také peče chléb, jemné a trvanlivé pečivo nebo vyrábí cukrářské výrobky.

 

Investice do Hrušové i Lanškrouna

Za nižším ziskem v minulém roce stojí také investice. Pekárny Nopek například rozšířily mrazicí a balicí centrum v Hrušové na Orlickoústecku, čímž se jim podařilo zefektivnit balení a skladování mraženého pečiva. Pro výrobnu v Hrušové také Nopek pořídil náhradní energetický zdroj a modernizoval tamní prodejnu. V Lanškrouně zase firma vyměnila mísicí stroj a rovněž pokračovala v modernizaci vozového parku.

Společnost Nopek funguje od roku 1991 a vznikla na základech bývalého státního podniku ve Vysokém Mýtě, od něhož odkoupila pekárny Hrušová, Svitavy a Lanškroun. Své výrobky dodává přibližně dvěma tisícovkám odběratelů z Pardubického, Královehradeckého, Olomouckého a Jihomoravského kraje.

V českém měřítku tak patří ke středně velkým podnikům. V současně době má sedm provozoven na Orlickoústecku, Svitavsku a Jičínsku. Zároveň provozuje jedenáct podnikových prodejen. Práci dává téměř čtyřem stovkám zaměstnanců. 


Zaujal vás článek?   


Autor: redakce

Pekárny Nopek měli loni vyšší obrat, přesáhl 400 milionů korun

 V diskusi zatím není žádný příspěvek. Buďte první!

Nový příspěvek do diskuseKatalog firem,
produktů a služeb

Místo pro Vaše odkazy. V případě splnění registračních podmínek zdarma zveřejníme.

Vyhledávání Nová registrace

Newsletter

Chcete zůstat v obraze? Připojte se k naší komunitě profesionálů. Objednejte si zasílání nejaktuálnějších příspěvků mailem.

Přihlásit k odběru
Podnikatelský svaz pekařů a cukrářů
TEN ART, spol. s r.o.
Vyzkoušej Ekonomický Software DUNA
Výstaviště České Budějovice a.s.
MODERNÍ TECHNOLOGIE PRO POTRAVINÁŘSKÝ PRŮMYSL IV
Futurpol - dodáváme a servisujeme ucelená řešení pro pekárenské a potravinářské provozy a surovinová hospodářství.