https://www.traditionrolex.com/18
Pekárny United Bakeries stáhly dovolání u Nejvyššího soudu. Končí tím spor s Agrofertem
  

Pekárny United Bakeries stáhly dovolání u Nejvyššího soudu. Končí tím spor s Agrofertem


Pekárenská skupina United Bakeries stáhla dovolání u Nejvyššího soudu ve sporu o stomilionovou zálohu, která byla předmětem plánovaného spojení s Agrofertem. United Bakeries tím definitivně ukončuje letitý soudní boj. Pekárenskou skupinu nyní čeká vrácení zálohy společně s úroky.
Po letech končí soudní spor mezi společností Agrofert a European United Bakeries. O vývoji kauzy jsme již dříve informovali v článku Pekárny sloučeny nebudou: Agrofert žaluje United Bakeries. Historie sporu sahá do roku 2010, kdy tehdejší majitelé United Bakeries chtěli pekárenskou skupinu prodat. O nákup a následnou fúzi projevila zájem pekárna Penam ze skupiny Agrofert. Na odkup United Bakeries vyplatil Agrofert zálohu ve výši sto milionů korun.

Fúzi přerušil slovenský antimonopolní úřad

Fúzi přerušil v roce 2012 slovenský antimonopolní úřad, přestože český Úřad pro ochranu hospodářské soutěže fúzi schválil. Za neuskutečněnou fúzi měl koncern European United Bakeries vrátit Agrofertu stomilionovou zálohu. Podle Agrofertu se tak nestalo a spor se dostal až Nejvyššímu soudu. Aktuálním stažením dovolání u Nejvyššího soudu bude muset European United Bakeries naplnit verdikt dřívějších soudů. Vrátit Agrofertu stomilionovou zálohu včetně úroků.

United Bakeries koupil Moulins de Kleinbettingen

Pekárny United Bakeries vznikly spojením českých pekáren Delta Pekárny a Odkolek. Skupinu nyní tvoří třináct regionálních pekáren rozmístěných po celé České republice. Mateřskou společností je European United Bakeries S.A. sídlící v Lucembursku. V roce 2015 pekárenskou skupinu United Bakeries koupila lucemburská firma Moulins de Kleinbettingen.

Pekárna Penam modernizuje provozy a zvyšuje tržby

Pekárenská společnost Penam patří do největší české zemědělsko-potravinářské skupiny Agrofert, jejímž vlastníkem je Andrej Babiš. Od loňského roku je skupina, kvůli zákonu o střetu zájmu, převedena do svěřeneckých fondů. Agrofert zaměstnává přibližně 33 tisíc lidí. Z toho v České republice zaměstnává přibližně 22 tisíc osob.  Přestože se fúze United Bakeries nekonala, Penam modernizuje své provozy a navyšuje tržby. Více se dočtete v našem souvisejícím článku.


Zaujal vás článek?   


Autor: redakce

Pekárny United Bakeries stáhly dovolání u Nejvyššího soudu. Končí tím spor s Agrofertem

 V diskusi zatím není žádný příspěvek. Buďte první!

Nový příspěvek do diskuseKatalog firem,
produktů a služeb

Místo pro Vaše odkazy. V případě splnění registračních podmínek zdarma zveřejníme.

Vyhledávání Nová registrace

Newsletter

Chcete zůstat v obraze? Připojte se k naší komunitě profesionálů. Objednejte si zasílání nejaktuálnějších příspěvků mailem.

Přihlásit k odběru
Podnikatelský svaz pekařů a cukrářů
TEN ART, spol. s r.o.
Vyzkoušej Ekonomický Software DUNA
Výstaviště České Budějovice a.s.
MODERNÍ TECHNOLOGIE PRO POTRAVINÁŘSKÝ PRŮMYSL IV
Futurpol - dodáváme a servisujeme ucelená řešení pro pekárenské a potravinářské provozy a surovinová hospodářství.