https://www.traditionrolex.com/18
Pořad Peče celá země se vrátil na televizní obrazovky
  

Pořad Peče celá země se vrátil na televizní obrazovky


Po první řadě české verze britského pořadu The Great British Bake Off, uvedla v sobotu 12. března Česká televize pokračování úspěšné kulinářské soutěže Peče celá země. Populární pořad je vysílán v pětatřiceti zemích světa.
Již první řada pořadu měla u diváků úspěch. Kulinářské finále sledovaly skoro dva miliony lidí. Ve spoustě domácností se kvůli této soutěži začalo péct. Krátce po ukončení první řady byla vydána i kuchařka Peče celá země. Také kniha Petry Burianové, vítězky první řady, se stala bestsellerem. Ona sama se nyní věnuje pečení „na plný úvazek“.
O oblíbenosti této soutěže svědčí i fakt, že se do druhé řady přihlásilo čtyřnásobné množství uchazečů.

Princip soutěže

Soutěže se účastní 12 soutěžících, kteří v každém díle dostanou tři úkoly. Může to být cokoliv od upečení kváskového chleba po svatební dort. Na konci každého dílu porotci vyberou soutěžícího, který zadané úkoly splnil nejlépe. Ten se stane „pekařem týdne“.  Účastník, kterému se dařilo nejméně, vypadává. Do samotného finále se potom probojují poslední tři soutěžící, ze kterých je vybrán vítěz celého pořadu.

Co zůstalo stejné jako v první řadě a jaké očekávat novinky?

Zámek Bon Repos, kde se cukrářské klání odehrává, zůstal volbou i pro druhou řadu a i letos vás pořadem provedou moderátoři Tereza Bebarová a Václav Kopta. Schopnosti tuctu nových amatérských pekařů a cukrářů posoudí opět známý cukrář Josef Maršálek, ovšem tentokrát s lektorkou cukrářských kurzů a blogerkou Míšou Landovou.

Diváci se mohou těšit na výzvy plné tradičních i inovativních receptů, zajímavé postupy a tipy a především na přátelskou i napínavou atmosféru zároveň. Kromě páva, maskota, který diváky bavil i v minulé řadě, se tentokrát ukáže třeba i mlsný pes.


Zaujal vás článek?   


Autor: redakce

Pořad Peče celá země se vrátil na televizní obrazovky

 V diskusi zatím není žádný příspěvek. Buďte první!

Nový příspěvek do diskuseKatalog firem,
produktů a služeb

Místo pro Vaše odkazy. V případě splnění registračních podmínek zdarma zveřejníme.

Vyhledávání Nová registrace

Newsletter

Chcete zůstat v obraze? Připojte se k naší komunitě profesionálů. Objednejte si zasílání nejaktuálnějších příspěvků mailem.

Přihlásit k odběru
Podnikatelský svaz pekařů a cukrářů
TEN ART, spol. s r.o.
Vyzkoušej Ekonomický Software DUNA
Výstaviště České Budějovice a.s.
MODERNÍ TECHNOLOGIE PRO POTRAVINÁŘSKÝ PRŮMYSL IV
Futurpol - dodáváme a servisujeme ucelená řešení pro pekárenské a potravinářské provozy a surovinová hospodářství.