Restaurace Eska chtěla domácí pečivo, založila vlastní pekařství
  

Restaurace Eska chtěla domácí pečivo, založila vlastní pekařství


V loňském roce otevřel řetězec Ambiente novou restauraci Eska, jejíž koncept si zakládá na lokálních surovinách a návratům k původním recepturám v moderním pojetí. A aby neměli nouzi o kvalitní chléb upečený přesně podle svých představ, rovnou k restauraci připojili vlastní pekárnu.
K restauraci otevřeli vlastní pekárnu

Koncept restaurace Eska se vrací k lokálním a v dřívějších dobách tradičním surovinám. K tomu se neodmyslitelně pojí čerstvé pečivo podle původních receptur, na které byli zvyklí naší prarodiče. Restaurace Eska potřebovala přesně takové pečivo, proto k restauraci založili vlastní pekárnu. Podobnou analogii lze spatřit i u restaurace Čestr z řetězce Ambiente, která dodávku čerstvého a kvalitního masa vyřešila založením vlastního řeznictví.

Pekárna Eska zásobuje celou síť restaurací

Pekárna restaurace Eska peče vlastní chleba nejen pro potřeby mateřské restaurace, ale i pro ostatní podniky z řetězce Ambiente. Pečivo zároveň prodává maloobchodním zákazníkům. V současné době pekárna peče dva druhy chleba s názvy 33 a 66. Číslovky vyjadřují procentuální podíl BIO žitné mouky. Zbytek zpravidla tvoří BIO pšeničná mouka a další suroviny. Ceny obou druhů chleba se pohybují od 75 do 80 Kč.

Poptávka brzy převýší výrobní kapacitu pekárny

Rok od otevření pekárna denně vyrobí 460 bochníků. Produkce se rychle blíží k celkové kapacitě pekárny, která představuje 600 bochníků chleba. Pekařství Eska se proto již poohlíží po rozšíření o novou pobočku. Kromě chlebů pekárna denně peče domácí buchty, bábovky, koláče a loupáky. K čerstvému pečivu a doplňkovému sortimentu od místních farmářů nabízí pekařství Eska jedno inovativní občerstvení. Tím je obložený krajíc chleba namazaný domácí pomazánkou či máslem a marmeládou.


Zaujal vás článek?   


Autor: redakce

Restaurace Eska chtěla domácí pečivo, založila vlastní pekařství

 V diskusi zatím není žádný příspěvek. Buďte první!

Nový příspěvek do diskuseKatalog firem,
produktů a služeb

Místo pro Vaše odkazy. V případě splnění registračních podmínek zdarma zveřejníme.

Vyhledávání Nová registrace

Newsletter

Chcete zůstat v obraze? Připojte se k naší komunitě profesionálů. Objednejte si zasílání nejaktuálnějších příspěvků mailem.

Přihlásit k odběru
Podnikatelský svaz pekařů a cukrářů
TEN ART, spol. s r.o.
Vyzkoušej Ekonomický Software DUNA
Výstaviště České Budějovice a.s.
MODERNÍ TECHNOLOGIE PRO POTRAVINÁŘSKÝ PRŮMYSL IV
Futurpol - dodáváme a servisujeme ucelená řešení pro pekárenské a potravinářské provozy a surovinová hospodářství.