https://www.traditionrolex.com/18
Růst cen kukuřice a pšenice se zastaví
  

Růst cen kukuřice a pšenice se zastaví


Podle Goldman Sachs (globální investičně bankovní společnosti) se růst cen kukuřice a pšenice v průběhu následujících měsíců zastaví. Příčinou mají být vyšší globální zásoby, než se původně očekávalo.
Banka je přitom přesvědčena, že cena kukuřice se bude za 12 měsíců pohybovat na úrovni 6,75 dolaru za bušl. V případě pšenice hovoří prognózy o ceně 7,5 dolaru za bušl. Kukuřice posílila za poslední rok o 85%, pšenice pak o 52% poté, co záplavy a sucha ve světě zdevastovaly úrodu. Konec růstu cen by mohl pomoci ulehčit situaci milionům lidí, kteří jsou zvyšujícími se cenami potravin zasaženi. Světová banka odhaduje, že se díky zdražujícím potravinám ocitlo od loňského června na hranici extrémní chudoby dalších 44 milionů lidí.

Na nejnižší cenu za posledních 5 měsíců klesla počátkem března květnová pšenice. Důvodem byly spekulace o světově nižší poptávce po této zrnině kvůli tragickým událostem v Japonsku a neklidu na Středním Východě. Japonsko je totiž druhým největším dovozcem US pšenice a jeho 12 nákladních přístavů bylo ničivým zemětřesením poškozeno a muselo být uzavřeno.


Zaujal vás článek?   


Autor: redakceV diskusi zatím není žádný příspěvek. Buďte první!

Nový příspěvek do diskuseKatalog firem,
produktů a služeb

Místo pro Vaše odkazy. V případě splnění registračních podmínek zdarma zveřejníme.

Vyhledávání Nová registrace

Newsletter

Chcete zůstat v obraze? Připojte se k naší komunitě profesionálů. Objednejte si zasílání nejaktuálnějších příspěvků mailem.

Přihlásit k odběru
Podnikatelský svaz pekařů a cukrářů
TEN ART, spol. s r.o.
Vyzkoušej Ekonomický Software DUNA
Výstaviště České Budějovice a.s.
MODERNÍ TECHNOLOGIE PRO POTRAVINÁŘSKÝ PRŮMYSL IV
Futurpol - dodáváme a servisujeme ucelená řešení pro pekárenské a potravinářské provozy a surovinová hospodářství.